1. Przeżywamy VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 14.30 zapraszam dziś na procesję do krzyża przy ul. Bogumińskiej – rozpoczęcie w kościele (nabożeństwo w ramach DNI KRZYŻOWYCH);

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i wpłaty na konto parafialne;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– przypadają DNI KRZYŻOWE. Zapraszam w poniedziałek na modlitwę o 17.30przy krzyżu na ul. Bojanowskiej, potem procesja do kościoła. We wtorek po Mszy rannej – nabożeństwo z procesją do krzyża na cmentarzu. W środę modlitwy przy krzyżu misyjnym;

– w poniedziałek o 19.00 na boisku na osiedlu – spotkanie w związku z Bożym Ciałem. Zapraszamy wszystkich chcących się zaangażować;

– w sobotę o 9.00 – spotkanie Ministrantów, 10.30 – Marianek.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO oraz 89. rocznicę konsekracji naszego kościoła (KIERMASZ):

Msze święte wg stałego planu, o 12.00 Msza święta familijna. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Odbędzie się wyznaczona zbiórka na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.

.

 

  1. Tegoroczne BOŻE CIAŁO będziemy obchodzić w dniu 30 maja. Msza święta zostanie odprawiona w kościele o godz. 8.00, następnie wyruszy procesja ulicami Hulczyńską i Sobieskiego. Mieszkańców „osiedla” już dziś proszę o przygotowanie 4. ołtarzy. Uroczystość zakończy się przy ostatnim ołtarzu – nie będziemy wracać procesyjnie do kościoła.

 

  1. Poszukujemy osoby/osób, które chciałyby pomóc przy kwiatach w naszym kościele. Cieszymy się wszyscy posługą p. Bernadety, jednak zwłaszcza w tym czasie jest tej pracy niemało jak na jedną parę rąk. Serdecznie zachęcam i proszę – kto mógłby się włączyć w to dzieło – zachęcamy do kontaktu z Proboszczem lub p. Bernadetą.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). Jest także GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA (12 zł). W numerze m.in.: jak mogła wyglądać Maryja? Jak wyglądał ślub z Józefem? I wiele innych ciekawych tematów.

 

 

  1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Kończyc Małych (sanktuarium MB z kwiatem mlecza) i Hałcnowa (sanktuarium MB Bolesnej) z wizytą Bielsku – Białej. Wyjazd w sobotę, 1 czerwca o 8.30. Zapisy w zakrystii.

 

  1. W dniach 17 – 19 maja w Raciborzu – Brzeziu odbędą się III DNI DULCISSIMIAŃSKIE. Szczegóły na afiszu.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłego Ryszarda Ciesielskiego, l. 80, zam. ul. Pomnikowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

  1. 10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Robert Rzytki, Studzienna i Dominika Ciecior, Rybnik (zap. III)

Łukasz Nowak, Czyżowice i Karolina Jendrzejczyk, Studzienna (zap. III)