1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO i UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ:

Msze święte dziś o 7.30 i 9.30. Nie będzie Mszy o godz. 12.00;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i wpłaty na konto parafialne;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

Dzieci komunijne zapraszam na Msze święte w ramach „białego tygodnia”;

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W naszej diecezji to dzień modlitw rolników. W naszym rejonie Msze święte: Gościęcin, św. Brykcjusza – godz. 10.00; Pietrowice Wlk., Św. Krzyża – godz. 15.00;

– w środę Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież. Po Mszy próba dzieci kl. IV przed rocznicą;

– w sobotę przypada dzień św. Urbana – patrona rolników i wspomożyciela. O godz. 8.00 Msza święta za Parafian  i Gospodarzy, po niej procesja do krzyża na „Górnioku”.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ:

Msze święte wg stałego planu. O godz. 10.00 – Msza w intencji żyjących i zmarłych Matek w dniu ich święta – zapraszam Matki i wszystkich do modlitwy. O 12.00rocznica I Komunii świętej;

– gościć będziemy ks. Krzysztofa Dulębę z naszego Seminarium Duchownego w ramach tzw. NIEDZIELI PASTRORALNEJ. Wygłosi kazania a kolekta na wsparcie naszego seminarium.

.

 

  1. W tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek na nabożeństwach majowych wyczytywane będą „zalecki za żyjące i zmarłe matki”. Zachęcam do ich składania w zakrystii. Składane ofiary przy tej okazji przeznaczymy na kwiaty dla Matki Bożej.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).

 

  1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Kończyc Małych (sanktuarium MB z kwiatem mlecza) i Hałcnowa (sanktuarium MB Bolesnej) z wizytą Bielsku – Białej. Wyjazd w sobotę, 1 czerwca o 8.30. Zapisy w zakrystii.