1. Przeżywamy IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i wpłaty na konto parafialne;

– raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Niech za Wasz trud, wszelkie staranie i ofiarę nagrodą będzie Chrystusowe błogosławieństwo! Bóg zapłać!

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

 1. W TYM TYGODNIU:

– zapraszam na nabożeństwa i procesje w ramach Oktawy Bożego Ciała. W czwartek po ostatniej procesji tradycyjne błogosławieństwo  wianków i ziół;

– w środę Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– przypadnie I piątek miesiąca i uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii;

– gościć będziemy ks. Tomasza Łabysa, tegorocznego neoprezbitera. Wygłosi Słowo Boże a po Mszach będzie można przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

.

 1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
 2. W nawiązaniu do apelu, który Biskup Opolski wyraził w Liście na Wielki Post oraz do Jego prośby skierowanej do diecezjan podczas Mszy św. Krzyżma, nasza diecezja wstępuje na drogę odnowy Kościoła i życia rodzinnego oraz społecznego. Drogę tę wyznacza sześć kroków, które wskazał Jezus w 18 rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza:
 3. Prostota i otwartość (kwiecień)
  II. Dobry przykład (maj)
  III. Troska o ubogich (czerwiec)
  IV. Braterskie upomnienie (wrzesień)
  V. Wspólna modlitwa (październik)
  VI. Przebaczenie i pojednanie (listopad)

W nawiązaniu do słów Biskupa Opolskiego, zadania, jakie stają przed nami w najbliższym czasie to m.in.: (1) poświęcenie więcej czasu dla swoich najbliższych; (2) świętowanie Dnia Pańskiego w gronie rodziny; (3) zaangażowanie w życie parafii; (4) przyjęcie zaproszenia do formowania się w grupach, ruchach, wspólnotach parafialnych i diecezjalnych.