1. Przeżywamy XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i wpłaty na konto parafialne!

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

1. W TYM TYGODNIU:

– w sobotę wspomnienie bł. Czesława – głównego patrona naszej diecezji.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii;

po Mszach świętych błogosławione będą samochody i inne pojazdy – z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców (25.07). Po Mszach także zbiórka do puszek na pojazdy dla misjonarzy.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają do udziału w 28. Święcie Młodzieży, które odbędzie się w dniach 15-20 lipca 2024 r. w namiocie przy Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny. Spotkaniu towarzyszy hasło „Ślad”, które jest podyktowane wielkim jubileuszem franciszkańskim obchodzonym w tym roku: 800 lat otrzymania stygmatów przez św. Franciszka. Odnosi się też do dwóch wymiarów: śladu, który każdy z nas powinien zostawić na świecie, oraz śladu, który Bóg zostawił w nas. W programie: wspólna modlitwa, codzienna Eucharystia, konferencje, spotkania z ciekawymi gośćmi (Bartłomiej Orchowski, Zespół Muode Koty, Weronika – założycielka profilu Kato Single), spektakl o św. Franciszku w wykonaniu Teatru A z Gliwic, wieczorne koncerty (Muode Koty, Agyntki Band) i nabożeństwa. Oprócz tego okazja do rozmów, spowiedzi i skorzystania z pomocy poradni. Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.swietomlodziezy.com.
  3. Tegoroczna PIESZA PIELGRZYMKA OPOLSKA NA JASNĄ GÓRĘ odbędzie się w dniach 12 – 17 sierpnia. Zapisy w parafiach miejskich. Koszt: 80 zł.
  4. W poniedziałek (15.07) od 10.00 na parkingu przy kościele w ambulansie będzie możliwość skorzystania z badań, które organizuje MOBILNE CENTRUM BADAŃ. Szczegóły i cennik na plakatach i ulotkach.
  5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mateusz Schinke, R-rz, ul. Bojanowska i Magdalena Kubów, R-rz, ul. Mariańska (zap. III)

Tomasz Herber, Pietraszyn, ul. Trulleya i Joanna Sługa, R-rz, ul. H. Pobożnego (zap. III)