1. Przeżywamy XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii, za ofiary na kwiaty i ofiarowane kwiaty ogrodowe!

1. W TYM TYGODNIU:

– we wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

– w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża;

– w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

– w sobotę wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. W środę o godz. 14.00 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana rokrocznie przez stowarzyszenie PRO MISSIO wspierające misje i misjonarzy. Sprzęt można przywozić od godz. 13.00 i zostawić na parkingu.
  3. W niedzielę 25 sierpnia w Raciborzu – Brzeziu odbędą się DOŻYNKI POWIATOWO – GMINNE. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11.00.
  4. W czwartek 29 sierpnia od godz. 9.00 w klasztorze Annuntiata odbędzie się MISYJNY DZIEŃ CHORYCH. W planie okazja do spowiedzi i sakramentu namaszczenia chorych, Msza święta, adoracja. Całość zakończy się ok. 13.00.
  5. Z inicjatywy czterech tygodników katolickich (Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego) ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”, która wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów i rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęca się rodziców, katechetów i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, do przyłączenia się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji. Petycję w wersji online można podpisać na stronie internetowej: www.lekcjereligiiwszkole.pl, papierowa wersja jest dostępna w bieżących numerach tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy i Przewodnik Katolicki.