1. Przeżywamy XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii, za ofiary na kwiaty i wszelką życzliwość!

1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej;

– we wtorek nasza parafialna pielgrzymka do sanktuarium MB Raciborskiej. Rozpoczęcie w kościele o 17.00, w sanktuarium odmawiać będziemy różaniec i okazja do spowiedzi. O 18.00 Msza w int. Parafian, szczególnie pielgrzymujących. Po Mszy powrót w procesji pod kościół;

– w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża;

– w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada 15. rocznica konsekracji naszego Księdza Biskupa Andrzeja Czai. Pamiętajmy w modlitwie;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów. Zapraszam nowych chętnych chłopców do służby przy ołtarzu od II klasy szkoły podstawowej.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego. Odbędzie się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. W czwartek 29 sierpnia od godz. 9.00 w klasztorze Annuntiata odbędzie się MISYJNY DZIEŃ CHORYCH. W planie okazja do spowiedzi i sakramentu namaszczenia chorych, Msza święta, adoracja. Całość zakończy się ok. 13.00.
  3. Z inicjatywy czterech tygodników katolickich (Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego) ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”, która wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów i rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęca się rodziców, katechetów i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, do przyłączenia się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji. Petycję w wersji online można podpisać na stronie internetowej: www.lekcjereligiiwszkole.pl, papierowa wersja jest dostępna w bieżących numerach tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy i Przewodnik Katolicki.
  4. Dożynki w naszej parafii odbędą się 8 września. W tym roku nie przewiduje się korowodu i spotkania na boisku. Zamiast tego zapraszamy do udziału w parafialnym spotkaniu dożynkowym, które rozpocznie się nabożeństwem popołudniowym o 14.30 w kościele a potem biesiada. Już dziś serdecznie proszę o pomoc, dary i życzliwość dla tej inicjatywy.
  5. We wtorek 10 września zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Rud Raciborskich. W programie: Msza św., zwiedzanie opactwa, spacer po parku, obiad i przejazd wąskotorówką. Koszt: 70 zł, zapisy w zakrystii. Szczególnie zaprasza się do udziału seniorów – program jest „spokojny”, nie będzie gonitwy.