1. Przeżywamy XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium, odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii, za ofiary na kwiaty i wszelką życzliwość!

1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek o 8.00 Msza dla dzieci i młodzieży – z racji rozpoczęcia roku szkolnego;

– w czwartek od 7.30 sprzątanie i plewienie wokół naszego kościoła – przed dożynkami i odpustem. Gorąco proszę o wsparcie;

– przypadną I czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszam na modlitwy i adoracje tych dni oraz do comiesięcznej spowiedzi;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów. Zapraszam nowych chętnych chłopców do służby przy ołtarzu od II klasy szkoły podstawowej. Spotkania Marianek z s. Barbarą odbywać się będą w środy o 17.00 (przed Mszą św. szkolną).

1. Za tydzień przeżywać będziemy XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ oraz nasze parafialne DOŻYNKI:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii;

na sumie o 10.00 uroczyste wprowadzenie korony żniwnej, poświęcenie płodów ziemi i dziękczynne Te Deum za tegoroczne zbiory oraz błogosławieństwo ziarna siewnego (z racji święta Narodzenia Matki Bożej – choć zaćmionego przez niedzielę).

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. We wtorek10 wrześniazespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Rud Raciborskich. W programie: Msza św., zwiedzanie opactwa, spacer po parku, obiad i przejazd wąskotorówką. Koszt: 70 zł, zapisy w zakrystii. Szczególnie zaprasza się do udziału seniorów – program jest „spokojny”, nie będzie gonitwy.
  3. Stowarzyszenie Studzienna zaprasza na dożynkową biesiadę na terenie placu i ogrodu farskiego. W bufecie czekać będzie poczęstunek z kawą, kołaczem i domowymi ciastami przygotowanymi przez Caritas oraz grill i napoje. W sobotę o 10.00 proszeni są panowie do pomocy przy rozstawieniu namiotów. Płody rolne i dary do loterii prosimy przynosić do salki przy plebanii w sobotę w godz. 10 – 11. Dochód na cele Caritas.