1. Przeżywamy XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ oraz nasze parafialne DOŻYNKI:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii, za ofiary na kwiaty i wszelką życzliwość! Szczególnie z ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY: 3600 zł.

Bóg zapłać Paniom i Panom za czwartkowe plewienie i sprzątanie wokół naszego kościoła!

szczególnie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości DOŻYNKOWEJ. Za wystrój kościoła, ofiarowane płody ziemi, składane ofiary, zamówienie orkiestry i wszelkie wsparcie okazane parafii – wielkie BÓG ZAPŁAĆ! Niech dzisiejsza modlitwa dziękczynna obficie zaowocuje w życiu wszystkich Parafian!

1. W TYM TYGODNIU:

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież. Po Mszy błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych – dla tych, którzy nie uczynili tego  w dn. 2 września;

– w piątek kolejny DZIEŃ FATIMSKI – zapraszam do modlitwy. Chętnych do prowadzenia dziesiątki różańca proszę o kontakt w zakrystii;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów. Spotkania Marianek z s. Barbarą odbywają się w środy o 17.00 (przed Mszą św. szkolną). Od godz. 9.30 odwiedziny naszych chorych – proszę o zgłoszenia w zakrystii.

1. Za tydzień przeżywać będziemy ODPUST PARAFIALNY KU CZCI KRZYŻA ŚWIĘTEGO:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii;

szczególnie zapraszam na uroczystą sumę odpustową, po której procesja eucharystyczna wokół kościoła.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. We wtorek pielgrzymka do Rud Raciborskich. Wyjazd o 9.00.

1. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 22 września na Górze Świętej Anny. Suma Dożynkowa pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do Groty Lurdzkiej i w procesji udają się do niej na Mszę św. Tegorocznym Dożynkom przewodniczy rejon nyski – dekanat Głuchołazy.