1. Przeżywamy ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚWIĘTEGO KRZYŻA:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii, za ofiary na kwiaty i wszelką życzliwość! Szczególnie za wszelką pomoc przy naszym odpuście, za ofiarowane ciasta, orkiestrze – za uświetnienie sumy, Panom za baldachim, Paniom za odpustowe sprzątanie kościoła i salki, za ułożenie kwiatów i wszystkim za jakikolwiek wkład;

– szczególnie dziękuję ks. Danielowi Litwinowi za wygłoszone Słowo Boże i obecność;

wszystkim Drogim Parafianom i odpustowym Gościom życzę mocy Bożej, która płynie z Chrystusowego Krzyża. Niech nasz Studzieński Jezus łaskawie spogląda na wszystkich i udziela potrzebnych nam łask. Błogosławionego i pełnego wiary świętowania!

1. W TYM TYGODNIU:

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów. Spotkania Marianek z s. Barbarą odbywają się w środy o 17.00 (przed Mszą św. szkolną).

1. Za tydzień przeżywać będziemy XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).

1. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 22 września na Górze Świętej Anny. Suma Dożynkowa pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do Groty Lurdzkiej i w procesji udają się do niej na Mszę św. Tegorocznym Dożynkom przewodniczy rejon nyski – dekanat Głuchołazy.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci I – komunijnych i kandydatów do bierzmowania odbędzie się 25 września po Mszy szkolnej.
  3. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Opolu zaprasza w sobotę 21 września 2024 r. na Pielgrzymkę Narodów do Sanktuarium Maria Hilf w Zlatých Horach. Pielgrzymkę poprowadzą księża biskupi: bp Martin David z Ostrawy i bp Rudolf Pierskała. Jej centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 11.00. Poprzedzi ją nabożeństwo w trzech językach (polskim, czeskim i niemieckim) o godz. 9.30, a zakończy nabożeństwo maryjne o godz. 14.00. Podczas pielgrzymki będzie możliwość uczczenia relikwii: św. Norberta, św. Jana Pawła II, bł. Richarda Henkesa oraz bł. Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi.