1. Przeżywamy XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii, za ofiary na kwiaty i wszelką życzliwość!

składam podziękowanie za wszelką pomoc powodzianom, za ofiary złożone do puszek na Caritas oraz za zaangażowanie w akcję PARAFIA – PARAFII. Dary obficie złożone pojechały do powodzian z Głębocka.

1. W TYM TYGODNIU:

– po Mszach świętych w zakrystii można zamawiać Msze jubileuszowe na 2025 rok (okrągłe urodziny, rocznice małżeńskie);

– we wtorek rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Zachęcam i zapraszam do modlitwy w kościele i w naszych domach;

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież. W czasie Mszy nastąpi prezentacja kandydatów do bierzmowania, którzy wyrażą chęć przyjęcia sakramentu;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na adoracje, modlitwy i do comiesięcznej spowiedzi;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbywać się będzie zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

1. W dniach 7 – 14 lipca 2025 roku odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Medjugorie i innych pięknych miejsc. Ramowy program gazetce, zapisy od następnej niedzieli. Koszt: 1000 zł i 230 €.

OGÓLNY PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień 1

Wyjazd z Raciborza – Studziennej po Mszy świętej. Przejazd nocny.

Dzień 2

Przyjazd do Medjugorie w godzinach porannych. Zakwaterowanie. Msza św w Medjugorie w kościele św Jakuba. Obiadokolacja i nocleg.

Dni 3-7

Codzienne nabożeństwa w Kościele św Jakuba. Wejście na górę Podbrdo – Góra Objawień. Droga Krzyżowa na górę Kriżevac. Spotkanie z Patrykiem, Nency. Spotkanie we wspólnocie Cenacolo. Świadectwa. Spotkanie we wspólnocie Błogosławieństw. Wyjazd na wodospady. Wyjazd na Makarską Riwierę – Chorwacja.

Dzień 8

Msza św. Śniadanie. Wyjazd do kraju .

. 5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Damian Kałuża, Racibórz i Lucyna Siwon, Racibórz (zap. II)