1. Przeżywamy XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na MISJE ŚWIĘTE;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii, za ofiary na kwiaty i wszelką życzliwość!

– przed tygodniem odbyło się liczenie wiernych. W naszym kościele we Mszach niedzielnych uczestniczyło 441 osób (o 20 mniej niż w 2023 r.).

1. W TYM TYGODNIU:

– po Mszach świętych w zakrystii można zamawiać Msze jubileuszowe na 2025 rok (okrągłe urodziny, rocznice małżeńskie);

– zapraszam na nabożeństwa różańcowe;

– w poniedziałek o 8.00 sprzątanie i plewienie wokół naszego kościoła, już dziś proszę o pomoc. Po Mszy wieczornej spotkanie RADY PARAFIALNEJ i EKONOMICZNEJ (ok. 18.45).

– w środę o 17.00 spotkanie Marianek w salce przy kościele. O 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– w sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na rzecz naszej parafii. O 12.00 Msza święta familijna, po niej spotkanie w salce dla rodzin.

1. W dniach 7 – 14 lipca 2025 roku odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Medjugorie i innych pięknych miejsc. Zapisy w zakrystii. Koszt: 1000 zł i 230 €.

1. Moderator Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów „Oremus”, zaprasza na Mszę św. z okazji 9. rocznicy powołania Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów „Oremus”. Spotkanie odbędzie się w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, patrona Dzieła „Oremus” – we wtorek 22 października – w kościele pw. św. Aleksego w Opolu (ul. Szpitalna 17). W programie: godz. 18.00 – konferencja formacyjna; godz. 18.30 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Pawła Stobrawy w intencji papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i osób życia konsekrowanego, a także o nowe i święte powołania z naszych wspólnot parafialnych.

1. Spotkanie Prezydenta Raciborza z mieszkańcami naszej dzielnicy odbędzie się 25 października o godz. 16.00 w budynku szkoły.