KÖNIGSTEIN – zimowa opowieśćhistoryczno-romantyczny jarmark bożonarodzeniowy. Panująca tu szczególna atmosfera, prostota i autentyczność są romantyczną alternatywą do przedświątecznego zgiełku wielkich miast. Muzykanci, sztukmistrze, lalkarze i bajkopisarze potrafią zabawić publiczność bez zbędnej techniki. Kupcy tak jak dawniej wychwalają swoje towary. Nad otwartym ogniem gotują się potrawy przyrządzane wg. starych sprawdzonych przepisów. Karuzela napędzana jest ręcznie, a w szopce bożonarodzeniowej stoją żywe zwierzęta. Z wnętrza najstarszego kościoła garnizonowego w Saksonii dochodzą świąteczne dźwięki wygrywane na organach Jehmelicha.

Zapraszamy do wspólnego wyjazdu w sobotę, dnia 12 grudnia 2015 r. Zapisy w zakrystii u pana Kościelnego lub w kancelarii parafialnej do 25 listopada 2015 r.

Jarmark Saksonia 12.12