1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na Seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne;
 • dziś ostatnia w tym roku zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • dziś odpust w kościele św. Mikołaja w Raciborzu na Starej Wsi. Suma o godz. 10.30;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe, a po nim o godz. 15.00 zapraszamy Parafian na spotkanie ze św. Mikołajem przy kawie i ciastku w salce przy plebanii;
 • po Mszach św. odbywa się mały kiermasz adwentowy: można nabyć opłatki wigilijne (cena 5 zł) oraz świece CARITAS – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł, duże 12 zł), można również zakupić ozdoby przygotowane przez podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Nadzieja działającej przy Caritas Diecezji Opolskiej.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszach św.

 

 1. W tym tygodniu RORATY: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, w czwartek o godz. 6.15, w sobotę – godz. 8.00. We wtorek, 8.12. rorat nie będzie ze względu na przypadającą wówczas uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00 (w intencji Dzieci Maryi), a od godz. 12.00 do 13.00 zapraszam do kościoła na Godzinę Łaski – modlitwę prowadzoną przez Parafian.

 

 1. W sobotę wyjazd na JARMARK ŚWIĄTECZNY do Wiednia. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 5.15 rano. Zbiórka 10 minut wcześniej. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd. Koszt wyjazdu to 150 zł oraz 25 Euro na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia, przypada III Niedziela Adwentu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po Mszach św. KIERMASZ ADWENTOWY, podczas którego można będzie nabyć opłatki, świece CARITAS, a także ozdoby i stroiki świąteczne przygotowane przez podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Nadzieja działającej przy Caritas w Raciborzu.

 

 1. W ostatnim tygodniu włączyliśmy się w ogólnopolską kampanię społeczną Szlachetna Paczka. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wsparli tę inicjatywę, przynosząc produkty żywnościowe i chemię dla potrzebującej Raciborskiej rodziny. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą bezinteresowność i życzliwość!

 

 1. Biskup Opolski Andrzej Czaja serdecznie zaprasza wiernych do udziału w diecezjalnych i rejonowych obchodach otwarcia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Odbędą się one w niedzielę, 13 grudnia w kościele NSPJ w Raciborzu o godz. 12.00. Symboliczne otwarcie „bram miłosierdzia” otwiera święty czas, który z woli Papieża Franciszka ma być dla wszystkich wierzących «żywym doświadczeniem bliskości Ojca, niejako dotknięciem ręką Jego czułości, aby wiara każdego wierzącego umocniła się, a tym samym jego świadectwo stawało się coraz bardziej skuteczne». Podczas tych uroczystości zostanie odczytany fragment Bulli Papieskiej ogłaszającej Jubileusz Miłosierdzia oraz dekret Biskupa Opolskiego o ustanowieniu 12 kościołów jubileuszowych w diecezji opolskiej.