1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe;
 • po Mszach św. odbywa się kiermasz adwentowy: od 7.00 do 11.15 na placu kościelnym zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych, choinek (z dowozem do domu!) oraz tradycyjnych strucli makowych, kokosowych i drożdżówek maślano-makowych. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne (cena 5 zł) oraz świece CARITAS – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł, duże 12 zł).

 

 1. W tym tygodniu RORATY: w poniedziałek, środę o godz. 18.00, we wtorek o godz. 6.15. Zakończenie RORAT w czwartek o godz. 8.00.

 

 1. Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przed Mszami św.

 

 1. ODWIEDZINY CHORYCH naszej parafii w środę, 23.12. od godz. 8.00.

 

 1. W czwartek, 24.12. Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia, wspólny śpiew kolęd (DN nr 59).

 

 1. W piątek, 25.12. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA:
 • Msze św. w naszym kościele: o północy pasterka (pół godziny przed pasterką odbędzie się młodzieżowe kolędowanie zespołu p. Barbary Wałach jako wprowadzenie do Świąt Narodzenia Pańskiego), w ciągu dnia Msze św. o godz. 7.30 i 10.00;
 • po południu nabożeństwo kolędowe o godz. 14.30;
 • kolekta z Pasterki przeznaczona jest na wsparcie Funduszu Obrony Życia: na Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką.

 

 1. W sobotę, 26.12. przypada Święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 7.30 i 10.00 (Msza m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców). Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Po południu nie będzie nabożeństwa – niech to będzie czas odwiedzin naszych Bliskich.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 27.12., przypada Niedziela Świętej Rodziny. Kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.

 

 1. W poniedziałek 28 grudnia, w Święto św. Młodzianków, Biskup Opolski zaprasza wszystkich pracujących na co dzień za granicą (tzw. emigrantów zarobkowych) oraz ich rodziny, doświadczone sytuacją rozłąki, na modlitewne spotkanie do kościoła w Jemielnicy na godz. 10.00.

 

 1. KOLĘDA rozpocznie się po Nowym Roku – od 2 stycznia 2016 r. Szczegółowy plan kolędy zostanie zamieszczony w gazetce parafialnej w przyszłą niedzielę.

 

 1. W trwającym Roku Miłosierdzia proponujemy w czerwcu (3-11.06.2016 r.) wyjazd na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH. Dokładne informacje wywieszone są na gazetkach. Zapisy do połowy stycznia z wpłatą 500 zł.

1.WŁOCHY-2016 r. Pielgrzymka

 1. Już dziś zapraszam na KONCERT KOLĘD w wykonaniu orkiestry z parafii św. Józefa w Opolu oraz chóru z tejże parafii. Będzie to miało miejsce za 2 tygodnie – w niedzielę, 3 stycznia 2016 r. podczas popołudniowego nabożeństwa o godz. 14.30.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jana NOWAK, który przeżył lat 62, mieszkał przy Placu Zakopiańskim 1. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…