W ubiegłym tygodniu, w dniach od 16 do 19 lutego 2016 r., czterech młodzieńców z naszej parafii uczestniczyło w Kursie Lektorskim. Kurs odbywał się w Diecezjalnym Domy Formacyjnym Diecezji Opolskiej w Raciborzu-Miedoni. W ciągu kilku dni, nasi ministranci (Robert FRANICZEK, Dominik SWOBODA, Jakub PIECHACZEK oraz Martin RZYTKI) uczestniczyli w kształceniu na ministrantów Słowa Bożego. Szereg ćwiczeń, spotkań, rozmów, wykładów poświęcony był współpracy z łaską Bożą w dziele przekazu Słowa Bożego Wspólnocie Parafialnej. Po pozytywnej opinii ks. Grzegorza Sonnek, który prowadził ów kurs, nasi młodzieńcy zostali ustanowieni Lektorami Słowa Bożego. Uroczysta ceremonia ustanowienia ich w posłudze LEKTORÓW miała miejsce w kaplicy DDF w Miedoni w piątek, 19 lutego 2016 r. podczas Mszy św., której przewodniczył Dziekan Dekanatu Racibórz – ks. Adrian Bombelek. Nowym lektorom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu Bożych łask w służbie przy ołtarzu Pańskim w naszej Parafii.