1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta na rzecz seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych;
 • dziś także kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką do puszek przy kościele na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie;
 • Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza do udziału w Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa za młode pokolenie; 11.00 – Msza Święta (bp Andrzej Czaja); 13.00 – Program kulturalny przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny;
 • po sumie, o godz. 11.00 CHRZEST. Do Wspólnoty Kościoła zostanie przyjęty Bartosz Szymon Głombik;
 • nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego!

 

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna z powodu wyjazdu na parafialną pielgrzymkę do Włoch.

 

 1. W miesiącu czerwcu zapraszamy codziennie bezpośrednio po Mszach św. na krótkie nabożeństwa czerwcowe do NSPJ.
 1. W przyszłą niedzielę, 12.06. przypada XI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • o godz. 14.30 w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe do NSPJ.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Małgorzata PIPREK z Raciborza oraz Martin WYGLENDA z Raciborza (zap. III);
 • Rafał Zieliński z Raciborza oraz Justyna HINCE z Bojanowa (zap. II).

 

 1. Biskup Opolski Andrzej Czaja z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy, który rokrocznie przypada 14 czerwca, w odpowiedzi na prośbę regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, zwraca się z apelem do wiernych całej diecezji o przekazanie daru krwi. Dar ten – w kontekście przeżywanego Roku Miłosierdzia – może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci. Zbliżający się czas wakacji zwykle dramatycznie podnosi statystyki wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych, co czyni krew darem bezcennym. W opinii lekarzy krwiodawstwo jest całkowicie bezpieczne i nie naraża zdrowia dawcy, ratując często życie biorcy. Tym bardziej zechciejmy je uczynić konkretną odpowiedzią na wezwanie Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec”. Najbliższy punkt, w którym można oddać krew znajduje się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przy ul. Sienkiewicza 3 (czynne: od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.00).