1. Dziś przypada XXII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii.

 

 1. W poniedziałek, 29.08. na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu i plewieniu wokół kościoła i przy plebanii. Po południu o godz. 16.00 zapraszam Ministrantów i Dzieci Maryi na spotkanie w salce przy plebanii.

 

 1. W tym roku w naszej parafii przeżywać będziemy dożynki miejskie. Informuję, że odbędą się one w niedzielę, 25 września o godz. 11.00. W związku z dożynkami, bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu korony żniwnej. Będzie ona pleciona u państwa Stuchły (ul. Wschodnia 30) w najbliższy czwartek, 1 września od godz. 15.00. Zapraszamy do pomocy młodzież z klasy II i III Gimnazjum!

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna po Mszach św.

 

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia obowiązkowe: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela (poniedziałek), bł. Bronisławy – patronki diecezji opolskiej (czwartek) i św. Grzegorza Wielkiego (sobota). Przeżywamy także I czwartek (Msza św. o 6.30 i nabożeństwo o nowe powołania), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.00 i okazja do Spowiedzi św. oraz Msza św. zbiorowa, m.in. w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego) oraz I sobotę miesiąca (o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo I-sobotnie oraz o 8.30 odwiedziny chorych).

 

 1. W czwartek, 1.09., dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku w piątek, 2.09., o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 4.09., przypada XXIII Niedziela Zwykła:
 • w tym dniu kolekta na seminarium duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu zapraszam na niedzielne nabożeństwo o godz. 14.30.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał PASZEK z Raciborza oraz Marzena FRANICZEK z Lubomii (zapowiedź II).

 

 1. W dniach od 13 do 16 października 2016 r. organizujemy wyjazd do Budapesztu. Koszt wyjazdu to 595 zł/os. i 30 € na bilety wstępu. Bardzo proszę, by osoby które się zapisały na wyjazd, do 2 tygodni (do 11 września) dokonały wpłaty. Budapeszt 4dni

 

 1. Dyrektor głuchołaskiego Ośrodka „Skowronek”, ks. Bartłomiej Krajewski, zaprasza do skorzystania z promocyjnych ofert pobytów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych w Ośrodku Skowronek w Głuchołazach jesienią i zimą 2016/2017. Skowronek_oferta