1. Dziś przypada 23. Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za ofiary na seminarium duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • dziękuję także za złożone ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu zapraszam na niedzielne nabożeństwo o godz. 14.30.
 • Matka Teresa z Kalkuty została ogłoszona świętą. Dokonał tego papież Franciszek podczas Mszy św. na placu św. Piotra w Watykanie.

 

 1. W ubiegły poniedziałek (29.08.) kilkanaście osób sprzątało i plewiło teren wokół kościoła i przy plebanii. Z całego serca dziękuję Wam za zaangażowanie i życzliwość poprzez czas poświęcony na prace porządkowe.

 

 1. Informuję, że w niedzielę, 18 września, przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. A w niedzielę, 25 września, organizujemy w Studziennej dożynki miejskie. Przy tej okazji składam serdeczne podziękowania Państwu Stuchły oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie korony żniwnej.

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna po Mszach św.

 

 1. W piątek, 9.09. o godz. 6.30 Msza św. w języku niemieckim. Wieczorem na 18.00 zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną i młodzieżową. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży z kl. III Gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania.

 

 1. W sobotę, 10.09., po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie do salki przy plebanii wszystkich uczestników czerwcowej pielgrzymki do Włoch.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 11.09., przypada XXIV Niedziela Zwykła:
 • w tym dniu kolekta na rzecz naszej parafii;
 • po południu zapraszam na niedzielne nabożeństwo o godz. 14.30.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał PASZEK z Raciborza oraz Marzena FRANICZEK z Lubomii (zapowiedź III).

 

 1. Wszystkich, którzy zapisali się na październikowy wyjazd do Budapesztu, bardzo proszę, aby do przyszłej niedzieli (11.09.) dokonali wpłaty (w zakrystii lub kancelarii).  Budapeszt 4dni

 

 1. Dyrektor głuchołaskiego Ośrodka „Skowronek”, ks. Bartłomiej Krajewski, zaprasza do skorzystania z promocyjnych ofert pobytów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych w Ośrodku Skowronek w Głuchołazach jesienią i zimą 2016/2017. Zamieszczone są one w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.  Skowronek_oferta

11. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej zaprasza w sobotę, 17 września 2016 r., na doroczną  Pielgrzymkę Narodów do Sanktuarium „Maria Hilf” w Zlatych Horach (Czechy). W programie pielgrzymki: od godz. 9.30 powitanie pielgrzymów i Droga Krzyżowa; uroczysta Msza św. o godz. 11.00 i nabożeństwo maryjne o 14.00.  Pielgrzymka Narodów 2016