1. Dziś przypada XXV Niedziela Zwykła:
 • przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Bóg zapłać ks. doktorowi Pawłowi Brudkowi z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za obecność i wygłoszone Słowo Boże;
 • dziękuję również za dzisiejsze ofiary złożone na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii i na przygotowanie uroczystości odpustowej;
 • serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynieśli dary na stół odpustowy;
 • po południu zapraszam na nieszpory odpustowe o godz. 15.00;
 • w odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech.

 

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek, wtorek i piątek po Mszach św. Można już zapisywać intencje Mszy św. na 2017 rok.

 

 1. We wtorek, 20.09., w Asyżu odbędzie się spotkanie międzyreligijne, któremu przewodniczył będzie Papież Franciszek. Ojcu Świętemu bardzo zależy na modlitewnym wsparciu w tym dniu ze strony wszystkich Kościołów partykularnych, dlatego prosi, abyśmy we wtorek modlili się szczególnie w intencji pokoju na świecie.

 

 1. W piątek, 23.09., o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży z kl. I Gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania.

 

 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Zaproszenie kieruje w stronę wszystkich, którzy związani są z misjami. Spotkanie w Raciborzu odbędzie się w sobotę, 24 września 2016 w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30. Zapraszamy!

 

 1. Jest jeszcze 5 wolnych intencji Mszy św. w tym tygodniu!

 

 1. W przyszłą niedzielę, 25.09., przypada XXVI Niedziela Zwykła:
 • będziemy przeżywać Dożynki Miejsko-Gminne. Suma dożynkowa m.in. w intencji Rolników z podziękowaniem za tegoroczne żniwa o godz. 11.00. Po sumie korowód dożynkowy na boisko LKS Studzienna i tam festyn dożynkowy;
 • w tym dniu kolekta dożynkowa na potrzeby parafii;
 • ze względu na dożynki, po południu nabożeństwa nie będzie.

 

 1. Rektor Bractwa św. Józefa i duszpasterze parafii Rejonu Racibórz zapraszają na jesienne rejonowe spotkanie formacyjne, które odbędzie się 6 października o godz. 17.30 w Raciborzu-Studziennej (różaniec, Msza św., nabożeństwo o powołania).

 

 1. Są jeszcze 3 wolne miejsca na wyjazd do Budapesztu w dniach 13-16 października 2016 r. Chętnych na ten wyjazd zapraszam do zakrystii po Mszach św. Informuję również, że w kwietniu 2017 r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Maltę. Dokładne informacje podane są na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszone w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii.