W kwietniu 2017 roku planujemy Parafialną Pielgrzymkę na Maltę. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Program pielgrzymki: pielgrzymka-na-malte-2017

Czym wyróżnia się Malta? Wycieczki i pielgrzymki organizowane są tam przede wszystkim z powodu pewnej historii. Tutaj bowiem, w roku 60 n.e. zatrzymał się św. Paweł podążając do Rzymu. Jego trzymiesięczny pobyt zaowocował powstaniem jednej z pierwszych gmin chrześcijańskich. Malta to wyspa kojarząca się z zakonem Kawalerów Maltańskich (zakonem joannitów), którzy władali nią w latach 1530-1798. Dziś pozostałością po zakonnikach są potężne twierdze morskie. Tym właśnie przyciąga turystów i pielgrzymów Malta. Pielgrzymki do kraju uznawanego za najbardziej katolicki w Europie (poza Watykanem), w którym blisko 98 procent Maltańczyków jest katolikami, mają zawsze bardzo ciekawy program. Na wyspie znajduje się około 360 obiektów sakralnych, a każdy z nich ma swojego patrona. Podczas wycieczki na Maltę można zwiedzić część z tych kościołów, poznać życie mieszkańców tego kraju oraz zobaczyć inne charakterystyczne dla tego państwa zabytki. Pielgrzymki pozwalają odkryć bogatą przeszłość tego miejsca, a zarazem podpatrzeć współczesność. Pielgrzymuj na Maltę z naszą Parafią – ZAPRASZAMY!!!