1. Dziś przypada 26 Niedziela Zwykła:
 • przeżywamy Dożynki Miejskie i Parafialne. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości – za zaangażowanie w przygotowanie kościoła, korony żniwnej, korowodu oraz festynu dożynkowego na stadionie LKSu;
 • dziękuję za ofiary dożynkowe złożone na rzecz naszej parafii;
 • przypominam, że po południu nie będzie nabożeństwa ze względu na festyn.

 

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna po Mszach św. Można już zapisywać intencje Mszy św. na 2017 rok.

 

 1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa.

 

 1. W tym tygodniu są jeszcze 4 wolne intencje Mszy św. (w poniedziałek i czwartek).

 

 1. W sobotę, 1.10., odbędzie się Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. W Roku Miłosierdzia pielgrzymce przewodniczyć będzie biskup Rudolf Pierskała, który odprawi Mszę św. i wygłosi konferencję. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice sanktuarium, potem konferencja w bazylice i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się do Biura Caritas Rejonu Racibórz, tel. 32 414 05 32. W tym dniu przypada I sobota miesiąca – rano o godz. 6.30 Msza św. m.in. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych za tydzień, w sobotę – 8 października.

 

 1. W sobotę, 1.10. rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30. Zapraszamy!

 

 1. W przyszłą niedzielę, 2.10., przypada XXVII Niedziela Zwykła:
 • kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

 

 1. Rektor Bractwa św. Józefa i duszpasterze parafii Rejonu Racibórz zapraszają na jesienne rejonowe spotkanie formacyjne, które odbędzie się w czwartek, 6 października o godz. 17.30 w Raciborzu-Studziennej (różaniec, Msza św., nabożeństwo o powołania).

 

 1. W sobotę, 15.10., odbędzie się 1. Diecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Górę św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30.

 

 1. W dniach od 19 do 26 kwietnia 2017 r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Maltę. Dokładne informacje podane są na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszone w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. pielgrzymka-na-malte-2017

 

 1. Zmarła nasza parafianka, śp. Małgorzata SPILKA, lat 81, zamieszkała przy ul. Krętej 25. Jej pogrzeb we wtorek, 27 września o godz. 10.00. Różaniec za Zmarłą dziś przed sumą – o godz. 10.15, w poniedziałek o 17.15 i we wtorek przed pogrzebem o godz. 9.15. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…