1. Dziś przypada XXVIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta na potrzeby naszej parafii – Bóg zapłać za złożone ofiary;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszach św. przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;
 • o godz. 10.00 Msza św. m.in. w intencji Róż różańcowych naszej parafii;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30. To nabożeństwo poprowadzi Zespół Młodzieżowy 4+2 z panią Barbarą Wałach. Zapraszamy do udziału!

 

 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. od poniedziałku do czwartku.
 1. W środę, 12.10. o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. W klasztorze Annuntiata o godz. 17.00 spotkanie z przedstawicielami Zakładu Karnego w Raciborzu i jego kapelanem ks. Zbigniewem Gajewskim, a potem Msza św. za osadzonych w więzieniu, ich rodziny i funkcjonariuszy Służby Więziennej (szczegóły na plakacie w kościele).

 

 1. W czwartek, 13.10., przeżywamy Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie – różańcowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Nocą wyjazd na pielgrzymkę do Budapesztu – zbiórka na parkingu o godz. 23.45, a wyjazd o północy.
 1. Przeżywamy miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 (w czwartek o 19.30), a w niedziele o godz. 14.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 16.10., przypada XXIX Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na zakup opału celem ogrzania kościoła i budynków plebanijnych w okresie jesienno-zimowym;
 • Stowarzyszenie Studzienna zaprasza w niedzielę 16.10.2016 po sumie – o godz. 11.00 na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa (szczególnie naszych dzieci) na ulicy Hulczyńskiej i Bojanowskiej oraz innych bieżących potrzeb w naszej dzielnicy;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Alexander GŁOMBIK z Raciborza oraz Natalia PIENTKA z Raciborza (zapowiedź II).

 

 1. Z okazji święta św. Łukasza, kapelan szpitala – ks. Ireneusz Kotliński, zaprasza wszystkich pracowników Służby Zdrowia na różaniec i Mszę św. w ich intencji do klasztoru Annuntiata we wtorek, 18 października na godz. 18.00.

 

 1. W dniach od 19 do 26 kwietnia 2017 r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Maltę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Dokładny plan pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablotkach.  pielgrzymka-na-malte-2017
 1. Zmarła nasza parafianka, śp. Krystyna KIJAS, która przeżyła 67 lat, mieszkała przy ul. Sobieskiego 37. Jej pogrzeb we wtorek, 11.10. o godz. 9.00. Zmarła także śp. Łucja FIGURA, lat 93, zamieszkała przy ul. Barbary 6. Różaniec za Zmarłe będzie odmawiany w czasie nabożeństw różańcowych do dnia pogrzebu. Polecajmy Zmarłe Parafianki miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…