1. Dziś przypada XXXI Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

 

 1. Dziękuję tym wszystkim osobom, które – w ubiegły poniedziałek – pięknie wysprzątały teren wokół kościoła: Bóg Wam zapłać za życzliwość i ogromną pomoc!

 

 1. We wtorek, 1.11., uroczystość Wszystkich Świętych:
 • Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00 oraz 16.00 (za ++ zalecanych);
 • o godz. 14.00 w kościele rozpocznie się nabożeństwo za Zmarłych zalecanych w tegorocznych wypominkach. Nabożeństwo zakończymy na parafialnym cmentarzu;
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii.

 

 1. W środę, 2.11., wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 (za ++ zalecanych) oraz o 18.00. Kolekta na rzecz cmentarza.

 

 1. W środę, czwartek i piątek o godz. 1700 odprawiane będą nabożeństwa różańcowe za dusze Zmarłych polecanych w modlitwie listopadowej. W niedzielę po południu o godz. 1430 Droga Krzyżowa w ich intencji. 1 i 2 listopada Msza św. za wszystkich ++ zalecanych. (Na półkach są wyłożone karteczki na wypominki-zalecki. Ci, którzy chcą polecić swoich zmarłych listopadowym modlitwom, proszę, by zabrali te kartki do domu i czytelnie wypełnili. Wypełnione można składać u pana kościelnego w zakrystii).

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek (po porannej Mszy św. będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe za Zmarłych), I piątek miesiąca (od godz. 17.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec za zmarłych z litanią do NSPJ, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa) oraz I sobota miesiąca (o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP). Odwiedziny chorych w sobotę, 5.11. od godz. 8.00 (zgłaszamy chorych w zakrystii).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 6.11., przypada XXXII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu Droga Krzyżowa za naszych Zmarłych o godz. 14.30.

 1. Proszę, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę samolotową na Maltę do przyszłej niedzieli wpłaciły w kancelarii zaliczkę w kwocie 1000 zł oraz przyniosły ze sobą dowód osobisty bądź paszport w celu spisania danych personalnych.

 1. Bóg zapłać panom: Brunonowi Knura, Rudolfowi Matuszek, Franciszkowi Wolnik oraz Tadeuszowi Trusz za pracę na cmentarzu, gdzie próbowali w ostatnim tygodniu po raz kolejny zrobić porządek ze śmieciami. Niestety nadal mamy duży problem z sortowaniem śmieci. Mimo ogromu pracy i wywozu wszystkich śmieci zielonych (kwiatów, liści, gałęzi), nie udało się zlikwidować tego dzikiego wysypiska obok śmietników, bo kolejne osoby odwiedzające cmentarz zrobiły sobie kolejne wysypisko obok pojemników ze śmieciami! Przypominam, że na cmentarzu mamy pojemniki TYLKO na szkło, plastik, metal – wszystkie inne odpady należy zabierać do domu! Bardzo Was proszę, nie zaśmiecajcie cmentarza, ale po listopadowych uroczystościach, zabierzcie Wasze śmieci do domu – zabierzcie wszystko to, co przyniesiecie na groby. Cmentarz jest wizytówką parafii – nie pozwólmy, by miejsce pochówku naszych bliskich było śmietnikiem!

 

 1. Już dziś zapraszamy do udziału w Kursie Alfa. Pierwsze spotkanie w środę, 16 listopada 2016, godz. 19.00 w salce przy plebanii. Kurs Alfa to cykl 10 spotkań dotyczących wiary: przyjazna atmosfera przy ciastku i herbacie, budowanie relacji, wykład, interesująca dyskusja. W tym kursie może wziąć udział każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiarę: młodszy, starszy, głęboko wierzący, zagubiony w wierze, żyjący w związku sakramentalnym czy niesakramentalnym – każdy, kto szuka w życiu czegoś więcej…

 

 1. Zapraszamy na zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Studziennej:
 • Gimnastyka dla osób 50+: pierwsze zajęcia za tydzień – we wtorek, 08.11.2016 o godz. 18.30 (tego dnia zajęcia bezpłatne);
 • Fitness TBC dla osób aktywnych: w każdy piątek o 20.00 (już się odbywają).