1. Dziś przypada 32 Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • dziś kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 14.30 Droga Krzyżowa za Zmarłych poleconych w wypominkach, którą odprawimy w kościele. Potem udamy się w procesji modlitewnej na cmentarz.

 

 1. W środę, 9.11. o godz. 17.00 spotkanie dla Rodziców dzieci I-Komunijnych.

 

 1. W piątek, 11 listopada przypada święto narodowe – jest to dzień wolny od pracy, to również dzień wspomnienia św. Marcina. W związku z powyższym, Msza św. będzie w tym dniu o godz. 10.00, a po południu – o godz. 15.00 zapraszam w imieniu DFK Studzienna na procesję ze św. Marcinem od kościoła do stadionu LKSu. Następnie – na sali LKS odbędzie się spotkanie w radosnej atmosferze przy kawie i rogaliku św. Marcina. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do udziału!
 1. Biskup Opolski mając na uwadze dobro duchowe diecezjan udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w dniu 11 listopada 2016 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13.11., przypada 33 Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przeżywać będziemy w Polsce 8. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Pokój dla Iraku. Przy kościele zbiórka do puszek na ten cel.
 1. Jeszcze raz proszę, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę samolotową na Maltę wpłaciły w kancelarii zaliczkę w kwocie 1000 zł oraz przyniosły ze sobą dowód osobisty bądź paszport w celu spisania danych personalnych. pielgrzymka-na-malte-2017
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie Alfa. Pierwsze spotkanie w środę, 16 listopada 2016, godz. 19.00 w salce przy plebanii. Kurs Alfa to cykl 10 spotkań dotyczących wiary: w przyjaznej atmosferze przy ciastku i herbacie, budowanie relacji, wykład, interesująca dyskusja. W tym kursie może wziąć udział każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiarę: młodszy, starszy, głęboko wierzący, zagubiony w wierze, żyjący w związku sakramentalnym czy niesakramentalnym – każdy, kto szuka w życiu czegoś więcej…

 

 1. Zapraszamy na zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Studziennej:
 • Gimnastyka dla osób 50+: pierwsze zajęcia w najbliższy wtorek, 8 listopada o godz. 18.30 (tego dnia zajęcia bezpłatne);
 • Fitness TBC dla osób aktywnych: w każdy piątek o 20.00 (już się odbywają).
 1. Parafia Wniebowzięcia NMP na Rynku organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 19 listopada 2016 r. na Jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa za Pana i Króla. Kazanie w sanktuarium wygłosi w tym dniu ks. bp Andrzej Czaja. Zapisy w kancelarii parafialnej parafii Wniebowzięcia. Zbiórka o godz. 6.45 przy ul. Batorego. Powrót po godz. 20.00. Koszt wyjazdu wynosi 45 zł. (Prosimy zabrać krzesełka).

 

Poniżej klika zdjęć z cmentarza parafialnego (wykonane wieczorem w uroczystość Wszystkich Świętych). Zdjęcia przygotowała Kasia Kubik…