1. Dziś przypada 33 Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • przeżywamy w Polsce 8. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Pokój dla Iraku. Przy kościele po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel;
 • dziś odpust parafialny w Rudniku. Suma odpustowa o godz. 11.00;
 • po południu o godz. 13.45 spotkanie dla Dzieci Maryi (próba przed 8 grudnia);
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo popołudniowe, podczas którego odmówimy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana;
 • Biskup Opolski Andrzej Czaja będzie gościem programu «Między Ziemią a Niebem» emitowanego w południe na programie TVP1. Tematem programu ma być przygotowanie do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.

 

 1. We wtorek, 15.11. Msza św. będzie wieczorem o godz. 18.00.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie Alfa. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę, 16 listopada 2016, godz. 19.00 w salce przy plebanii. Jest to cykl 10 spotkań dotyczących wiary: w przyjaznej atmosferze przy ciastku i herbacie, budowanie relacji, wykład, interesująca dyskusja. W tym kursie może wziąć udział każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiarę: młodszy, starszy, głęboko wierzący, zagubiony w wierze, żyjący w związku sakramentalnym czy niesakramentalnym – każdy, kto szuka w życiu czegoś więcej…

 

 1. W przyszłą niedzielę, 20.11., przypada XXXIV Niedziela Zwykła:
 • będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu podczas Mszy św. dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo do Chrystusa Króla.

 1. Wydawnictwo św. Krzyża  w Opolu wydało książkę: „Dzieciom o różańcu”. Adresatem tej starannie wydanej książeczki są dzieci, które czytając ją same lub z pomocą dorosłych, są zaproszone do odkrywania piękna modlitwy różańcowej. Autor, ks. Piotr Wołowiec, opowiada wierszem historię dwóch chłopców, Krystiana i Michała, którzy spędzają swoje wakacje u babci i dziadka na wsi. Bawią się, psocą, ale także z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchają opowieści babci o poszczególnych tajemnicach różańcowych. Wzajemne relacje wnuków i dziadków pełne są miłości, szacunku i rodzinnego ciepła, które pogłębia modlitwa różańcowa. We wstępie abp Wacław Depo napisał m.in.: „Zachęcam Duszpasterzy, Katechetów i Wspólnoty Rodzinne, aby poprzez lekturę Dzieciom o różańcu trochę lepiej i głębiej spotkali się z Chrystusem i Jego Matką.” Książka ta to doskonały prezent dla każdego dziecka. Książka do nabycia w zakrystii u pana kościelnego w cenie 19 zł.

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Alfonsa STUCHŁY, który przeżył 83 lata, mieszkał przy ul. Ratajskiego 2 (wcześniej: Moniuszki 9). Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…