1. Dziś przypada XXXIV Niedziela Zwykła:
  • przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana;
  • kończymy Rok Miłosierdzia – pamiętajmy o uczynkach miłosierdzia na co dzień;
  • Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
  • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo do Chrystusa Króla.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu KursU Alfa, które odbędzie się w środę, 23 listopada 2016, o godz. 19.00 w salce przy plebanii. W tym kursie może wziąć udział każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiarę: młodszy, starszy, głęboko wierzący, zagubiony w wierze, żyjący w związku sakramentalnym czy niesakramentalnym – każdy, kto szuka w życiu czegoś więcej…

1. W przyszłą niedzielę, 27.11., przypada I Niedziela Adwentu:
  • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
  • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla kobiet – rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie około 13.30. Siostry zapraszają do udziału. (Skupienie dla mężczyzn będzie miało miejsce w III Niedzielę Adwentu – 11 grudnia);
  • o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców adwentowych;
  • o godz. 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1a odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

1. Wydawnictwo św. Krzyża  w Opolu wydało książkę: „Dzieciom o różańcu”. Autor, ks. Piotr Wołowiec, opowiada wierszem historię dwóch chłopców, Krystiana i Michała, którzy spędzają swoje wakacje u babci i dziadka na wsi. Bawią się, psocą, ale także z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchają opowieści babci o poszczególnych tajemnicach różańcowych. Wzajemne relacje wnuków i dziadków pełne są miłości, szacunku i rodzinnego ciepła, które pogłębia modlitwa różańcowa. We wstępie abp Wacław Depo napisał m.in.: „Zachęcam Duszpasterzy, Katechetów i Wspólnoty Rodzinne, aby poprzez lekturę Dzieciom o różańcu trochę lepiej i głębiej spotkali się z Chrystusem i Jego Matką.” Książka ta to doskonały prezent dla każdego dziecka. Książka do nabycia w zakrystii u pana kościelnego w cenie 19 zł.

1. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza chętnych do przygotowań i wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Rydze. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia. Zgłoszenia w punktach przygotowań w diecezji. Szczegółowe informacje podano na plakacie, który zamieszczamy w gablotce. Termin zgłaszania się do 30 listopada br.