1. Dziś przypada I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz bieżących kosztów funkcjonowania naszej parafii;
 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadzał będzie przy kościele wieńce adwentowe, ciasteczka oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł, duże 12 zł). Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne;
 • od godz. 9.00 w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla kobiet;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców adwentowych;
 • o godz. 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1a odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

 

 1. Od poniedziałku, 28 listopada, rozpoczynamy roraty:
 • w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30,
 • we wtorek i czwartek o godz. 6.15,
 • w sobotę – godz. 8.00.

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Kursu Alfa, które odbędzie się w środę, 30 listopada 2016, o godz. 18.30 w salce przy plebanii.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek (o godz. 6.15 Msza św. roratnia, po niej – modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne), I piątek (od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty, o godz. 17.30 Msza św. roratnia) oraz I sobota miesiąca (o godz. 7.00 różaniec i nabożeństwo I-sobotnie z medytacją, o godz. 8.00 Msza św. roratnia). Odwiedziny chorych będą dopiero przed świętami Bożego Narodzenia.

 1. W przyszłą niedzielę, 4.12., przypada II Niedziela Adwentu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będziemy obchodzili w Kościele w Polsce: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zbiórka ofiar na ten cel;
 • odbędzie się ostatnia w tym roku zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • W związku z reformą oświaty i projektem prezydenta miasta Racibórz dotyczącym dalszego funkcjonowania naszej szkoły i przedszkola, Stowarzyszenie Studzienna zaprasza w przyszłą niedzielę wszystkich mieszkańców, radnych naszej dzielnicy na spotkanie, które odbędzie się po sumie w salce na plebanii. Potrzebne jest szerokie wsparcie społeczności lokalnej niech więc nikogo nie zabraknie.

 1. W zakrystii można jeszcze nabyć książkę pt. „Dzieciom o różańcu” w cenie 19 zł.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Patrycja Machowska z Raciborza oraz Konstanty Białuski z Raciborza (zapowiedź I).

 

 1. Zbliża się czas kupowania świątecznych prezentów. Zachęcam do włączenia się w różne akcje niesienia pomocy, np. poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl. Możemy również wesprzeć inicjatywę innych poprzez materialną pomoc dla Domu Samotnej Matki w Raciborzu-Miedoni. Do niedzieli, 4.12. możemy przynosić dary dla mieszkańców tego domu (żywność, ubrania dla dzieci, słodycze, środki czystości).