1. Dziś przypada III Niedziela Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • w zakrystii u pana kościelnego można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł, duże 12 zł) oraz opłatki na stół wigilijny po 5 zł;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo adwentowe;
 • ZSP 4, Rada Rodziców i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju dzielnicy Studzienna zapraszają na Kiermasz Świąteczny od godz. 16.00 na salę LKS Studzienna. Podczas kiermaszu: sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób, kawa, herbata, grzaniec i ciastka, występy dzieci. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

 

 1. Spotkanie Bractwa św. Józefa we wtorek, 13 grudnia, o godz. 18.30 w Miedoni.

 1. DFK Studzienna zaprasza na wspólny wyjazd swoich członków oraz zainteresowanych we wtorek, 13 grudnia 2016 r. Zaplanowane jest zwiedzanie Palmiarni w Gliwicach, Kopalni Królowej Luizy w Zabrzu oraz spotkanie partnerskie w Bytomiu przy występach naszych dzieci. Koszt 45 zł. Zgłoszenia u pani Urszuli Lamla (tel. 32 4155484) i Marii Koloch (tel. 606 711 174).

 

 1. Kolejne spotkanie w ramach Kursu Alfa w środę, 14 grudnia 2016, o godz. 18.30 w salce przy plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 1. W tym tygodniu zapraszamy na roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, we wtorek i czwartek o godz. 6.15, w sobotę – godz. 8.00.

 1. W przyszłą niedzielę, 18.12., przypada IV Niedziela Adwentu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Stowarzyszenie Studzienna zaprasza po Mszach św. na Kiermasz Świąteczny, podczas którego odbędzie się sprzedaż choinek i świątecznych wypieków;
 • gościć będziemy wolontariuszy z ogólnopolskiego projektu misyjnego Młodzi dla Kamerunu. Tym razem chcą wybudować przedszkole dla dzieciaków na przedmieściach kameruńskiego miasta Bafoussam i w tym celu będą kwestować po Mszach św. przy kościele. Już w lutym 2 wolontariuszy leci do Kamerunu, by ustalić szczegóły kolejnego dzieła i dostarczyć siostrom pallotynkom część zgromadzonych już środków finansowych. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mlodzidlakamerunu.pl oraz na FB.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Patrycja Machowska z Raciborza oraz Konstanty Białuski z Raciborza (zapowiedź III).

 

 1. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 4. Niedzielę Adwentu, 18 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

 1. Jest jeszcze wolna intencja Mszy św. roratniej w czwartek o godz. 6.15.