1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi:
 • dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W kontekście trudnych wydarzeń zagrażających jedności i pokojowemu współżyciu ludzi między sobą w Polsce i na całym świecie, Biskup Opolski zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o modlitwę w intencji pokoju i pojednania, ufając, że wspólne błaganie Kościoła zainspiruje ludzi dobrej woli do szukania pomyślnych rozwiązań ważnych dziś kwestii. Pamiętajmy o modlitwie o dar pokoju;
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych.
 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędowy na kolejne dni jest zamieszczony w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej parafiastudzienna.pl. W tygodniu kolęda od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00. W związku z kolędą, Msze św. od poniedziałku do czwartku będą rano o godz. 6.30. (codziennie są wolne intencje)
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. W piątek, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego:
 • Msze św. w porządku świątecznym o godz. 7.30 i 10.00;
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz Misji i Misjonarzy;
 • od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • Nabożeństwo na zakończenie adoracji o godz. 16.30;
 • Ks. Dziekan zaprasza na Orszak Trzech Króli. Wyruszy on o godz. 14.00 z parkingu przy ul. Mariańskiej („nerka” przy kościele św. Mikołaja) i około 16.00 dojdzie do Rynku. Wieczorem o godz. 18.15 koncert kolęd w kościele św. Mikołaja.
 1. W sobotę, 7.01.2017 r., w naszej parafii kolędować będą Dzieci Maryi na rzecz Misji. Już dziś proszę o życzliwe przyjęcie ich w naszych domach.
 1. W sobotę, 7.01.2017 r., wieczorem odbędzie się zabawa karnawałowa na sali LKS Studzienna. Organizatorzy zapraszają! Bilety do nabycia w sklepie u państwa Sieradzkich. Można również się zapisać, dzwoniąc pod numery telefonu podane na plakatach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 8.01.2017 r., przypada Niedziela Chrztu Pańskiego:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 w ramach nabożeństwa niedzielnego KONCERT KOLĘD w wykonaniu zespołu pod dyrekcją pani Barbary Wałach oraz zaproszonych gości.
 1. wolne intencje Mszy św.: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek o godz. 6.30 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 7.30.

 

 1. Wszystkim pielgrzymom udającym się w kwietniu na pielgrzymkę na Maltę przypominam o kolejnej wpłacie. Wpłat należy dokonać w styczniu 2017 r.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Mieczysława RUDEK, który przeżył lat 87, mieszkał przy ul. Bogumińskiej 44a. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…