1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.00 chrzest Mileny Anny Fira, o godz. 14.30 nabożeństwo;
 • Parafia św. Jerzego w Sławikowie zaprasza na Charytatywny Koncert Kolęd na godz. 16.00. Dokładne informacje na plakatach.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 

 1. W środę, 25 stycznia, świętem Nawrócenia św. Pawła zakończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.
 1. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie Kursu Alfa. Zapraszamy do salki parafialnej przy plebanii.

 

 1.  W przyszłą niedzielę, 29.01., przypada IV Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne. Po nabożeństwie, o godz. 15.00, nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza emerytów, rencistów, starszych Parafian do salki przy plebanii na wspólne kolędowanie przy kawie, ciastku oraz loterii fantowej.
 1. Wolne intencje Mszy św.: w czwartek i sobotę rano o godz. 630.

 

 1. Wszystkim pielgrzymom udającym się w kwietniu na pielgrzymkę na Maltę przypominam o kolejnej wpłacie. Wpłat II raty należy dokonać do 29 stycznia 2017 r.
 1.  Dnia 5 lutego 2017 r. o godz. 10.30 w kościele pw. Świętej Rodziny w Branicach odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w 70. rocznicę śmierci i pogrzebu ks. bpa Josepha Martina Nathana, podczas której ks. bp. Andrzejowi Czai przekazana zostanie, podpisana przez wiernych diecezji opolskiej i gliwickiej, prośba o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego bpa J. Nathana na szczeblu diecezjalnym.

 

 1. Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza wszystkich uczniów szkół średnich oraz studentów uczelni wyższych na rekolekcje powołaniowe, które będą miały miejsce w dniach 17-19 lutego w budynku Seminarium przy ulicy Drzymały 1 c. Hasłem rekolekcji jest cytat z Ewangelii według świętego Jana – Chodźcie a zobaczycie! Rekolekcje to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć, jak wygląda życie kleryków w seminarium, przebywać razem z nimi i poznać ich bliżej – jednym słowem, aby zostać klerykiem na 3 dni! Zapisy od 15 stycznia na stronie www.seminarium.opole.pl

 

 1. Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Tym razem zachęcamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można wyjazd na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Konkurs startuje w najbliższy poniedziałek i potrwa przez dwa tygodnie (zarówno na antenie, jak i na Facebooku). Więcej informacji, a także regulamin konkursu, można znaleźć na stronie internetowej Radia Doxa. Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz w Raciborzu dodatkowo na 87,8 FM a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).