1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne. Po nabożeństwie, o godz. 15.00, nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza emerytów, rencistów, starszych Parafian do salki przy plebanii na wspólne kolędowanie przy kawie, ciastku oraz loterii fantowej.

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 1. W środę po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie Kursu Alfa. Zapraszamy do salki parafialnej przy plebanii.

 

 1. W czwartek, 2.02. święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00. Podczas Mszy św. kolekta na klasztory klauzurowe oraz poświęcenie gromnic.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca (święto Ofiarowania Pańskiego), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, którą zakończymy Litanią do NSPJ, potem Msza św. m.in. zbiorowa) oraz I sobotę miesiąca (o godz.6.30 Msza św. I-sobotnia, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP). Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30 (chorych należy zgłosić w zakrystii).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 5.02., przypada V Niedziela Zwykła:
 • kolekta na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 10.30 w kościele Świętej Rodziny w Branicach Msza św. w 70. rocznicę śmierci i pogrzebu ks. bpa Josepha Martina Nathana, podczas której ks. bp. A. Czai przekazana zostanie prośba o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego;
 • po południu zapraszam o godz. 14.30 na nabożeństwo niedzielne.

 1. Wolne intencje Mszy św.: we wtorek o godz. 6.30 i w czwartek o 18.00.

 

 1. W ostatnim tygodniu 4 naszych ministrantów uczestniczyło w Diecezjalnym Kursie Lektorskim w Miedoni: Kamil Porwoł, Kacper Sibirski, Michał Stroka i Szymon Śliż. Uroczystego włączenia ich do grona lektorów dokona ks. bp Rudolf Pierskała w kościele św. Mikołaja w Raciborzu za miesiąc, 25 lutego 2017 r.

 1. Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza uczniów szkół średnich oraz studentów na rekolekcje powołaniowe, które będą miały miejsce w dniach 17-19 lutego w budynku Seminarium przy ulicy Drzymały 1 c. Rekolekcje to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć, jak wygląda życie kleryków w seminarium, przebywać razem z nimi i poznać ich bliżej! Zapisy na stronie www.seminarium.opole.pl