1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kończymy dziś rekolekcje wielkopostne w naszej Wspólnocie, które prowadził ks. dr Paweł Brudek z KULu. Bóg zapłać księdzu Pawłowi za trud głoszenia Słowa Bożego, za napomnienia rekolekcyjne, za spowiedzi, za wspólną modlitwę. Dziś nasze ofiary złożymy na cele Księdza Rekolekcjonisty;
 • w dzisiejszą niedzielę również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • zapraszam o godz. 14.30 Gorzkie Żale, które zakończą nasze Rekolekcje;
 • Biskupi Metropolii Górnośląskiej przygotowali List Pasterski z okazji 25-lecia Metropolii Górnośląskiej przeznaczony do odczytania w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w parafiach archidiecezji katowickiej i diecezji: gliwickiej i opolskiej. Ze względu na rekolekcje, zostanie on odczytany w przyszłą niedzielę.
 1.  W środę, 8.03., po wieczornej Mszy św. (około godz. 18.40) w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych.
 2. W piątek, 10.03., o 17.30 Droga Krzyżowa, a po Mszy św. zapraszam na spotkanie w kościele młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy III Gimnazjum.
 3. Członków Bractwa św. Józefa zapraszamy na wielkopostne spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek, 16 marca o godz. 18.00 w naszym kościele. Informacje o wspólnocie i jej bieżącej działalności na www.bractwoswietegojozefa.pl
 4. Duszpasterstwo Misyjne Diecezji Opolskiej zaprasza na wiosenne spotkanie misyjne. Odbędzie się ono w sobotę, 18 marca 2017 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu przy ul. Starowiejskiej 152. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.
 5. Za tydzień, 12.03. przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przypada w tym dniu Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes, którą przeżywać ją będziemy pod hasłem: Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Po Mszach św. zbiórka do puszek przy kościele na ten cel;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz.9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszam!
 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.
 2. Parafia św. Jana Chrzciciela na Ostrogu zaprasza w dniach 16-22 maja 2017 r. na sentymentalną podróż na Kresy Wschodnie I Rzeczypospolitej. To okazja do zobaczenia zapierających dech w piersiach zespołów fortyfikacyjnych, pałaców, dworów, kościołów i cerkwi, ruin twierdz i klasztorów. Spotkanie zainteresowanych 15 marca o godz. 19.00 (w salce przy parafii Św. Jana Chrzciciela ul. Morawska 1). Bliższe informacje pod telefonem 602 255 300 oraz na plakatach w gablotkach. Kresy_maj_2017
 3. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Martę BOLIK, która przeżyła 96 lat, mieszkała przy ul. Sobieskiego. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…