1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • dziś przypada tzw. Niedziela Ad Gentes: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek przy kościele na ten cel;
 • po rannej Mszy św. w salce w kościele modlitwy III Zakonu św. Franciszka;
 • w klasztorze Annuntiata odbywa się dziś skupienie wielkopostne dla kobiet (początek o godz. 9.00, zakończenie o godz. 13.30). Skupienie dla mężczyzn: 26 marca;
 • Gorzkie Żale śpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 1.  Członków Bractwa św. Józefa zapraszamy na wielkopostne spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek, 16 marca o godz. 18.00 w naszym kościele. Stąd też, Msza św. w czwartek wyjątkowo będzie wieczorem o 18.00. Informacje o Bractwie i jego bieżącej działalności na www.bractwoswietegojozefa.pl

 

 1. W piątek, 17.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i Msza św. szkolna. Po Mszy św.
  (o godz. 19.00) odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebanii.

 1. Duszpasterstwo Misyjne Diecezji Opolskiej zaprasza na wiosenne spotkanie misyjne. Odbędzie się ono w sobotę, 18 marca 2017 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu przy ul. Starowiejskiej 152. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.

 

 1. Za tydzień, 19.03. przeżywać będziemy III Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa zostaje przeniesiony na poniedziałek, 20.03.;
 • Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. (oprócz czwartku).

 1. Parafia św. Jana Chrzciciela na Ostrogu zaprasza w dniach 16-22 maja 2017 r. na sentymentalną podróż na Kresy Wschodnie I Rzeczypospolitej. To okazja do zobaczenia zapierających dech w piersiach zespołów fortyfikacyjnych, pałaców, dworów, kościołów i cerkwi, ruin twierdz i klasztorów. Spotkanie zainteresowanych w środę, 15 marca o godz. 19.00 (w salce przy parafii Św. Jana Chrzciciela ul. Morawska 1). Bliższe informacje pod telefonem 602 255 300 oraz na plakatach w gablotkach.

 

 1. Przypominam uczestnikom pielgrzymki na Maltę o wpłatach na wyjazd. Całość należy uzupełnić do przyszłej niedzieli (na miesiąc przed pielgrzymką).

 

 1. W sobotę, 25 marca br. o godz. 18.30 w katedrze opolskiej w gronie biskupów metropolii górnośląskiej zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej. Do udziału w tej Eucharystii Biskup Opolski zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych całej diecezji, szczególnie przedstawicieli ośrodków akademickich oraz wspólnot i ruchów kościelnych, możliwie z pocztami sztandarowymi.