1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu:
  • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
  • Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przed nabożeństwem o godz. 14.00 odbędzie się chrzest. Do Wspólnoty Kościoła przyjmiemy poprzez ten sakrament: Kamilę Annę Tchórz;
  • dziś odpust parafialny w Raciborzu-Ocicach. Suma odpustowa o godz. 11.00;
  • przypominam uczestnikom pielgrzymki na Maltę o wpłatach na wyjazd. Całość należało uzupełnić do dzisiejszej niedzieli (na miesiąc przed pielgrzymką).

1.  W poniedziałek, 20.03., liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 18.00 m.in. w intencji Józefów i rzemieślników z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla nich w salce przy plebanii. Serdecznie zapraszamy!

1. W środę, 22.03., po Mszy św. o godz. 18.40 w salce przy plebanii wieczór filmowy – zapraszamy chętnych na projekcję dobrego chrześcijańskiego kina.

1. W piątek, 24.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. szkolna.

1. W sobotę, 25.03., o godz. 18.30 w katedrze opolskiej w gronie biskupów metropolii górnośląskiej zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej. Ks. Biskup zaprasza wszystkich Diecezjan do udziału.

1. Za tydzień, 26.03. przeżywać będziemy IV Niedzielę Wielkiego Postu:
  • kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych;
  • Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.

1. ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 4 W RACIBORZU OGŁASZA NABÓR DO PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY.

*** Przedszkole: Rejestracja kandydatów przystępujących do naboru – wprowadzanie do systemu wniosków przez rodziców odbywa się od 15.03. godz. 9.00 do 29.03.2017 godz.15.00, link do systemu znajduje się na stronie internetowej przedszkola.

Osoby nieposiadające dostępu do Internetu wypełniają go odręcznie. Wnioski w formie papierowej można pobrać w każdym przedszkolu lub wydrukować ze strony internetowej elektronicznego systemu.

*** Szkoła: Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej odbywa się od 13.03.2017 do 31.03.2017, wnioski do pobrania na stronie internetowej szkoły bądź bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

Ponadto placówka zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się w sobotę, 25 marca od godziny 9.30 w przedszkolu, a od 11.00 w szkole.

Szczegóły na ulotkach, plakatach oraz na stronie internetowej szkoły i przedszkola.