Już po raz XXI w Niedzielę Palmową przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku młodzież całego świata spotka się na poziomie diecezjalnym. My również chcemy wspólnie świętować ten czas, dlatego już 8 kwietnia, w imieniu Duszpasterstwa Młodzieży zapraszamy Was do Opola!

Jak już pewnie niektórzy z Was słyszeli, przed nami Światowe Dni Młodzieży 2017 w Opolu! Jest to kolejne nasze Spotkanie przed Niedzielą Palmową. Poniżej zamieszczamy wszystkie najważniejsze informacje o tym wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy.

W odpowiedzi na zaproszenie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, w ramach naszego dekanatu organizujemy wspólny wyjazd do Opola na Światowe Dni Młodzieży, który odbędzie się w sobotę 8 kwietnia w Auli Seminaryjnej. Koszt wyjazdu wyniesie 20 zł.

Młodzież musi zapisać się na wyjazd z Raciborza przez specjalny formularz internetowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9Pgpq2rH2EhFKPmV1eKtxod5_9XGfJs6QswOp_z-Y7M2SnA/viewform?usp=sf_link

oraz zarejestrować się jako uczestnik tego wydarzenia na stronie botafe:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScq4q-Aef5FSLj1rgIZ88Pp8Pc4c49QAR3QYOqJIi0K1Q6Omg/viewform

Kiedy to wszystko?

W sobotę, 8 kwietnia. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 10:00. Recepcja będzie czynna już od godziny 9:30. Wszystko zakończy się po wieczornym czuwaniu, ok. godziny 21:30.

Gdzie?

W auli seminaryjnej w Opolu, ul Drzymały 1.

Dla kogo?

Dla wszystkich! Serdecznie zapraszamy całą młodzież naszej diecezji. Jest jednak jeden warunek, trzeba być minimum w 3 klasie gimnazjum.

Co się będzie działo?

Jesteśmy osiem miesięcy po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, czyli po czasie, który wielu z nas wspomina jaki jeden z piękniejszych w życiu. Porozmawiamy dlatego o tym jak możemy realizować to, o czym mówił papież Franciszek w Krakowie. Przeanalizujemy też zadanie, które dostaliśmy wraz ze Znakiem od biskupa opolskiego podczas Dnia Wspólnoty na Górze św. Anny.  Reszta niech pozostanie niespodzianką 🙂

Wieczorem o 19:30 rozpocznie się wyjątkowe czuwanie w Kościele seminaryjno-akademickim na które zapraszamy wszystkich, też tych, którzy nie mogą wziąć udział w całym Spotkaniu. Zaproście też na to czuwanie Waszych rodziców i dziadków.

Co się będzie działo?

Jak pewnie pamiętacie, podczas Dnia Wspólnoty dostaliśmy od naszego biskupa zadanie oraz Znak. 8 kwietnia rozpoczniemy Projekt Cross Tour, który jest odpowiedzią na zadanie które dostaliśmy.

Chcemy także wspólnie spotkać się i porozmawiać o słowach papieża Franciszka, które skierował do nas specjalnie na ten dzień.

Poza tym, jak zawsze, wiele radości, modlitwy i żywej wspólnoty Kościoła.

A reszta niech pozostanie niespodzianką… 🙂

Przed nami wyjątkowy wieczór!

Wieczorem o 19:30 rozpoczniemy czuwanie w Kościele seminaryjno-akademickim. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich, również tych, którzy nie mogą wziąć udział w całym Spotkaniu.