1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną (Miłosierdzia Bożego), która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na Caritas diecezji opolskiej;
 • w odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, zostanie dziś przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT);
 • zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30. Istnieje w dniu dzisiejszym możliwość uzyskania odpustu zupełnego: kto w jakimkolwiek kościele lub kaplicy weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie – taki odpust może zyskać.
 1. W poniedziałek, 24.04., przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona naszego kraju. Msza św. wieczorem o godz. 18.00.
 1. We wtorek, 25.04., przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Msza św. o godz. 6.30, a po niej odbędzie się procesja błagalna o urodzaje, którą odprawimy na naszym cmentarzu. Zapraszam do wspólnej modlitwy, szczególnie rolników i gospodarzy naszej parafii.
 1. W piątek, 28.04., o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa, a po niej odbędzie się spotkanie dla młodzieży z kl. III Gimnazjum, która pragnie przystąpić w maju br. do sakramentu bierzmowania.
 1. W przyszłą niedzielę, 30.04., przypada III Niedziela Wielkanocna, która zakończy Tydzień Miłosierdzia:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 Msza św. w int. Jubilatów przeżywających 50 rocznicę I Komunii św.;
 • Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza w niedzielę, 30 kwietnia br., do kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Rozpoczęcie o godz. 18.30.
 1. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza tegorocznych maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 19 kwietnia 2017 r. W programie pielgrzymki: 11.00 – rozpoczęcie i konferencja w auli o. Kordeckiego; 13.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa.
 1. We wtorek, 16 maja br. planujemy zorganizować pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Jeśli zbierze się grupa 45 osób, pielgrzymka dojdzie do skutku.