1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną jako jałmużna postna z całego roku;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie w salce przy plebanii wszystkich uczestników kwietniowej pielgrzymki na Maltę;
 • zapraszamy na Wieczór Filmowy w parafii NSPJ. W kaplicy pod kościołem o 19.00 zostanie wyświetlony film „Mama Tina”. Jest to niezwykła historia kobiety, która uratowała 70 000 dzieci. Film nie jest jeszcze dostępny na DVD. Wstęp wolny.
 1. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy do salki przy plebanii na spotkanie modlitewne wokół Biblii.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
 • w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo czerwcowe do NSPJ w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. m.in. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii);
 • w sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.
 1. Zapraszamy w sobotę, 3.06., o godz. 19.30 do kościoła NSPJ w Raciborzu na Wigilię Zesłania Ducha Świętego z bogatą liturgią Słowa, modlitwą o dary Ducha Świętego, odnowieniem sakramentu bierzmowania, i Akatystem do Ducha Świętego.
 1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką ofiar przy kościele na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie;
 • na Górze Św. Anny Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych. W programie: o godz. 10.00 Modlitwa w intencji rodzin i młodego pokolenia, o 11.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai, o 13.00 Festiwal Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej przy Domu Pielgrzyma, o 14.30 Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Aneta WITECZEK z Raciborza oraz Adrian MIKA z Krzyżanowic (zapowiedź I).
 1. Na terenie Powiatu Raciborskiego prowadzi swoją działalność Kuchnia Caritas Diecezji Opolskiej (ul. Kozielska 65, Racibórz). Kuchnia codziennie przygotowuje smaczne obiady oraz dowozi je bezpośrednio do domów osobom zainteresowanym,  szczególnie osobom starszym lub chorym. Prócz standardowych posiłków przygotowywane są dania uwzględniające dietę uzgodnioną indywidualnie. Cena obiadu dla osób na emeryturze bądź rencie uzależniona jest od jej wysokości. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 32 414 05 32.
 1. W niedzielę, 18 czerwca br., o godz. 15.00 zapraszamy na koncert znanej wokalistki ELENI. Koncert odbędzie się na placu za kościołem Matki Bożej w Raciborzu. Zachęcamy do nabywania cegiełek w cenie 20 zł na rzecz Sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu. Cegiełki są dostępne w zakrystii i kancelarii parafii Matki Bożej, będzie je można kupić po Mszach św. w niedzielę, 4 i 11 czerwca, a także przed samym koncertem. Cegiełki są dla osób dorosłych, natomiast dla dzieci i młodzieży szkolnej – wstęp wolny.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej na Jasnej Górze w czwartek, dnia 22.06. Koszt wyjazdu 80 zł. Zapisy na pielgrzymkę i wpłaty w zakrystii.
 1. Organizujemy również pielgrzymkę samolotową do Matki Bożej w Lourdes w dniach 28.09. do 1.10.2017 r. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotkach oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ilość miejsc na wyjazd ograniczona – decyduje kolejność zapisu wraz z wpłatą zaliczki 500 zł.