1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • dziś również kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po rannej Mszy św. zapraszamy na modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką ofiar przy kościele na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie;
 • na Górze Św. Anny od godz. 10.00 Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
 1. W czerwcu po Mszach św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • ks. prałat Jan Szywalski przeżywać będzie 80 urodziny – Msza św. o godz. 10.00;
 • o godz.14.30 Nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa;
 • od 15.00 Marsz dla życia i rodziny – rozpoczęcie na rynku, zakończenie u Matki Bożej.  Spot reklamowy:
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Aneta WITECZEK z Raciborza oraz Adrian MIKA z Krzyżanowic (zapowiedź II).
 1. Na terenie Powiatu Raciborskiego prowadzi swoją działalność Kuchnia Caritas Diecezji Opolskiej (ul. Kozielska 65, Racibórz). Kuchnia codziennie przygotowuje smaczne obiady oraz dowozi je bezpośrednio do domów osobom zainteresowanym,  szczególnie osobom starszym lub chorym. Prócz standardowych posiłków przygotowywane są dania uwzględniające dietę. Cena obiadu dla osób na emeryturze bądź rencie uzależniona jest od jej wysokości. Dla zainteresowanych kontakt pod nr 32 414 05 32.
 1. W niedzielę, 18 czerwca br., o godz. 15.00 zapraszamy na koncert znanej wokalistki ELENI. Koncert odbędzie się na placu za kościołem Matki Bożej w Raciborzu. Zachęcamy do nabywania cegiełek w cenie 20 zł na rzecz Sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu. Cegiełki są dla osób dorosłych, natomiast dla dzieci i młodzieży szkolnej – wstęp wolny.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej na Jasnej Górze w czwartek, dnia 22.06. Koszt wyjazdu 80 zł. Zapisy na pielgrzymkę i wpłaty u pana kościelnego w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 1. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Matki Bożej w Lourdes w dniach 28.09. do 1.10.2017 r. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotkach oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ilość miejsc na wyjazd ograniczona – decyduje kolejność zapisu wraz z wpłatą zaliczki 500 zł.   Lourdes_2017_wrzesień
 1. Rodzice dzieci I-Komunijnych ufundowali do naszego kościoła relikwiarium, w którym umieszczony został relikwiarz Świętego Krzyża. Bóg zapłać za piękny dar dla naszej świątyni – będzie on od tej pory umieszczony przy głównym ołtarzu.