1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą:
  • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
  • przypominam, że w wakacje nie ma popołudniowego nabożeństwa.
  1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.
  1. Rozpoczynając wakacje, w odpowiedzi na prośbę regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, ponawiamy apel do wiernych o przekazanie daru krwi. Dar ten może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci. Czas wakacji zwykle dramatycznie podnosi statystyki wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych, co czyni krew darem bezcennym. Najbliższy punkt, w którym można oddać krew znajduje się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przy ul. Sienkiewicza 3, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00.
  1. W czwartek, 13.07., będziemy przeżywać kolejny Dzień Fatimski. W tym dniu Msza św. będzie o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przy tej okazji informuję, iż sierpniowy Dzień Fatimski (13.08.) będziemy przeżywać wspólnie z całym naszym dekanatem w kościele Matki Bożej (nie będzie wówczas nabożeństw w poszczególnych parafiach dekanatu, ale spotkamy się na modlitwie u Matki Bożej razem z Ks. Biskupem, świętując 100-lecie objawień fatimskich).

5. W przyszłą niedzielę, 16 lipca, przypada XV Niedziela Zwykła. Kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.

  1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Rafał PSOTA z Raciborza oraz Monika MYŚLIWIEC z Bluszczowa (zapowiedź III)

* Dorota LIPIŃSKA z Raciborza oraz Mateusz KORCZOK z Raciborza (zapowiedź II)

* Paweł SOPYTA z Raciborza oraz Natalia KUNIKOWSKA z Knurowa (zapowiedź II).

 

  1. Centrum DM zaprasza młodzież naszej diecezji na rocznicę Światowych Dni Młodzieży! Spotkanie odbędzie się w Opolu-Winowie 15 i 16 lipca. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10.00 w sobotę, zakończenie w niedzielne południe. Koszt uczestnictwa w spotkaniu to 25 zł.  Zapisy na botafe.pl
  1. Tegoroczna 34. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 14-19 sierpnia br. Opłata za znaczek i ambulans wynosi 25 zł. Dokładne informacje dotyczące pielgrzymki – w gablotkach, na plakatach.
  1. Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Rozpoczęły się wakacje i ruszył też WAKACYJNY WEHIKUŁ CZASU, który zabierze naszych słuchaczy w muzyczne klimaty 2. połowy XX wieku! Będzie okazja, by wspomnieć minione czasy, a także wysłuchać przebojów, które wtedy gościły w stacjach radiowych. WAKACYJNY WEHIKUŁ CZASU w soboty, po godzinie 14-stej, a w niedziele po 16-stej – zachęcamy do słuchania! Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), a także na www.doxa.fm.

10. Zmarła śp. Anna WANIEK, lat 81, zamieszkała przy ul. Krętej 11. Jej pogrzeb w środę, 12.07. o godz. 10.00. Różaniec za Zmarłą będzie odmawiany w niedzielę, 9.07. o godz. 15.30, w poniedziałek i wtorek o godz. 17.15, w środę – przed pogrzebem w kaplicy pogrzebowej. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…