1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • przypominam, że w wakacje nie ma popołudniowego nabożeństwa.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.
 1. W dniach od 17 do 22 lipca, na Górze św. Anny, odbędzie się doroczne Święto Młodzieży. Jest to okazja do modlitwy, świadectwa oraz spotkania z ciekawymi gośćmi, stanowiącymi dla młodego człowieka autorytet. W Święcie Młodzieży można wziąć udział na wiele różnych sposobów. O programie, sposobie zapisu i innych ciekawostkach można dowiedzieć się ze strony www.swietomlodziezy.com
 1. Ponawiamy prośbę o przekazanie daru krwi. Dar ten może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi znajdujących się na granicy życia i śmierci. Czas wakacji podnosi statystyki wypadków, co czyni krew darem bezcennym. Najbliższy punkt, w którym można oddać krew znajduje się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przy ul. Sienkiewicza 3, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00.
 1. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu.
 1. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, przypada XVI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w związku z apelem Ks. Biskupa, po Mszach św. przy kościele odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych podczas anomalii pogodowych w naszej diecezji;
 • rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa z akcją misyjną: „1 gr za 1 km. Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i pomóż polskim misjonarzom w zakupie środków transportu”. Po Mszach św. będziemy poświęcać nasze pojazdy – będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na cele misyjne (na zakup środków transportu dla Misjonarzy).
 1. W poniedziałek, 24.07., o godz. 8.00 sprzątanie wokół kościoła. Zapraszamy chętnych!
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Dorota LIPIŃSKA z Raciborza oraz Mateusz KORCZOK z Raciborza (zap. III);

* Paweł SOPYTA z Raciborza oraz Natalia KUNIKOWSKA z Knurowa (zap. III);

* Tomasz MACHOWSKI z Raciborza oraz Paulina STACHNIK z Pobiednej (zap. I).

 1. Tegoroczna 34. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 14-19 sierpnia br. Opłata za znaczek i ambulans wynosi 25 zł. Dokładne informacje dotyczące pielgrzymki – w gablotkach, na plakatach.
 1. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek naszą parafiankę, śp. Annę WANIEK, która przeżyła 81 lat, mieszkała przy ul. Krętej 11W tym tygodniu zmarł ks. infułat Marian ŻAGAN, lat 82, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach. Pogrzeb Ks. Infułata – we wtorek, 18.07. o godz. 10.30 w kościele p.w. św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach. Polecajmy tych Zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

11. Zmarł śp. Jan KACPROWICZ, który przeżył 73 lata, mieszkał przy ul. Bogumińskiej 49. Jego pogrzeb w czwartek, 20 lipca br. o godz. 10.00. Różaniec za Zmarłego w środę, 19.07. o godz. 17.20 oraz w czwartek, 20.07. o godz. 9.20 (w kaplicy). Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…