1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • gościmy w naszej parafii Misjonarza Świętej Rodziny – ks. Damiana Szumskiego, który pracuje duszpastersko na Papui Nowej Gwinei. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary przy kościele na cele misyjne ks. Damiana – w jego imieniu dziękuję za Waszą hojność.
 1. W ubiegły poniedziałek odbyło się sprzątanie wokół kościoła. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pracowały przy uporządkowaniu tego terenu!
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa o powołania, a po niej nabożeństwo I-czwartkowe w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy odmawiając litanię do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. m.in. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii);
 • w sobotę rano o 6.30 Msza św. I-sobotnia, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych (zgłaszamy w zakrystii).
 1. Są wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu (wtorek, środa i czwartek).
 1. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Tomasz MACHOWSKI z Raciborza i Paulina STACHNIK z Pobiednej (zap. III);

* Artur WITECZEK z Raciborza i Angelika SZYRA z Kornowaca (zap. II);

* Magdalena KRUPA z Tübingen i Patrick SCHREINER z Tübingen (zap. II).

 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na najbliższe odpusty: Wniebowzięcia NMP i Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 1. Zbiórka opakowań po środkach ochrony roślin i nawozach będzie miała miejsce obok stadionu LKS od strony ul. Urbana, w piątek, 11 sierpnia od godz. 8.00 do 13.00.

10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lourdes we wrześniu proszę, by wpłacały w zakrystii lub kancelarii II ratę na wyjazd – w kwocie przynajmniej 500 zł.