1. Przeżywamy XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte dziś wg stałego planu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i wpłaty na konto parafialne! Za wsparcie FUNDUSZU REMONTOWEGO, na który złożono: 3500 zł;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny. Na czas wakacji Dzieciom i Młodzieży życzę błogosławionego wypoczynku! Pamiętajcie, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy świętej!

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w sobotę przeżywamy kolejny DZIEŃ FATIMSKI. Od godz. 17.00 Adoracja, o 18.00 Msza święta – fatimska – zbiorowa (intencje można składać w zakrystii). Po Mszy różaniec fatimski – zachęcam do prowadzenia modlitwy w językach – chętny ch prosi się o zapis w zakrystii. Z RACJI OBCHODÓW FATIMSKICH NIE BĘDZIE MSZY O GODZ. 16.30. MSZA FATIMSKA BĘDZIE JEDNOCZEŚNIE MSZĄ NIEDZIELNĄ.

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

.

.

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł).
  2. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel na obchody kalwaryjskie (połączone z ceremonią nałożenia szkaplerza karmelitańskiego i odnowieniem zobowiązań płynących z jego przyjęcia), które odbędą się w niedzielę 14 lipca 2024 r. Rozpoczęcie obchodów (dróżki maryjne) o godz. 9.00 przy kościele pw. Krzyża Świętego na Kalwarii, ok. godz. 11.00 Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Porębie, zakończenie ok. godz. 14.00 przy kościele pw. Krzyża Świętego. Szczególnymi gośćmi będą Ojcowie Karmelici Bosi z Wadowic.
  3. Tegoroczna PIESZA PIELGRZYMKA OPOLSKA NA JASNĄ GÓRĘ odbędzie się w dniach 12 – 17 sierpnia. Zapisy w parafiach miejskich. Koszt: 80 zł.
  4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mateusz Schinke, R-rz, ul. Bojanowska i Magdalena Kubów, R-rz, ul. Mariańska (zap. II)

Tomasz Herber, Pietraszyn, ul. Trulleya i Joanna Sługa, R-rz, ul. H. Pobożnego (zap. II)