1. Dziś przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania parafii;
 • dziś przypada odpust w parafii w Łubowicach. Suma o godz. 11.00;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Stowarzyszenie Studzienna zaprasza na zajęcia popołudniowe dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci od 5 lat oraz młodzież gimnazjalną. Ruszamy z zajęciami już w tym tygodniu:
 • Gimnastyka z elementami akrobatyki: spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci odbędzie się we wtorek, dnia 12 września o godz.16.30 w szkole SP5 przy ul. Bojanowskiej 5. W tym dniu również odbędą się pierwsze zajęcia na sali gimnastycznej SP5 dla grupy początkującej (dzieci młodsze) o godz.16.00, a dla grupy zaawansowanej (dzieci starsze i młodzież) o godz.17.00.
 • Zajęcia wspinaczkowe: spotkanie organizacyjne na hali LKS Studzienna ul. Urbana 5a odbędzie się w czwartek, dnia 14 września o godz.17.00. Na spotkaniu zostanie ustalona godzina i dzień kolejnych spotkań po podziale na grupy.
 1. W środę, 13.09., Dzień fatimski. Msza św. i nabożeństwo z procesją o godz. 19.00. Chętnych do prowadzenia różańca w językach, proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Na Mszę św. szkolną zapraszam nie tylko dzieci, ale również młodzież Gimnazjalną i uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy młodzież do Matki Bożej na spotkanie Młodych Raciborza w piątek o godz. 19.30.
 1. W sobotę Odwiedziny chorych przed odpustem od godz. 8.30.
 1. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych zaprasza do udziału w Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach w sobotę, 16 września 2017 r. Rozpoczęcie pielgrzymki modlitwą różańcową o godz. 9.30. Msza św. o godz. 11.00. O godz. 14.00 – nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Również w sobotę, 16 września w godz. od 9.00 do 15.00 u OO. Werbistów w Nysie, przy ul. Rodziewiczówny 3, odbędzie się Zjazd Misyjny Dzieci.
 1. W przyszłą niedzielę, 17 września, XXIV Niedziela Zwykła:
 • przeżywać będziemy odpust parafialny. Kazania odpustowe wygłosi i przewodniczyć będzie sumie odpustowej ks. dr Dariusz Krok, profesor WTUO;
 • kolekta odpustowa przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nieszpory odpustowe;
 • Ks. Biskup zaprasza Złotych Jubilatów Małżeńskich na dziękczynienie za dar małżeństwa na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali i plewili wokół kościoła. Dziękuję również za Wasze zaangażowanie w dożynki, za upieczone ciasta i obecność w salce.
 1. Diecezja opolska jako jedna z 22 granicznych diecezji w Polsce weźmie udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej «Różaniec do granic». Odbędzie się ona 7 października w 13 kościołach diecezji, m.in. w Pietrowicach (kościół św. Krzyża), Pietraszynie, Samborowicach i Chałupkach. Informacje: www.rozaniecdogranic.pl