1. Dziś przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą – odpust parafialny:
 • w naszej wspólnocie jest dziś obecny ks. dr hab. Dariusz Krok, profesor UO. Dziękujemy za wygłoszone kazania odpustowe i przewodniczenie sumie odpustowej;
 • Bóg zapłać za kolektę odpustową na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na uroczyste nieszpory odpustowe;
 • Ks. Biskup zaprasza Złotych Jubilatów Małżeńskich na dziękczynienie za dar małżeństwa na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku po Mszach św.
 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Lourdes. Proszę, by pielgrzymi, którzy jeszcze nie wpłacili całości kwoty na wyjazd (1650 zł), uczynili to podczas poniedziałkowego spotkania.
 1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszam nie tylko dzieci, ale również młodzież Gimnazjalną i uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.
 1. W tym tygodniu w ramach 26. Festiwalu „Spotkałem Pana”:
 • w piątek, młodzież całego dekanatu zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, po niej o 19.30 Wieczór Uwielbienia. Gościem będzie Leopold Twardowski;
 • w sobotę odbędą się koncerty uliczne na ul. Opawskiej, natomiast wieczorem na 19.00 zapraszamy do kaplicy pod kościołem NSPJ na Wieczór Filmowy;
 • w niedzielę, wolontariat „Młodzi dla Kamerunu” zaprasza na „Spotkanie z Afryką”. Od 15.00 przy kościele NSPJ Koronka i spotkania z gośćmi, występy zespołów. O 19.00 film o Janie Pawle II „Szukałem Was” i spotkanie z Autorem. Dochód z akcji przeznaczony będzie na budowę kolejnej szkoły w Kamerunie.
 1. W przyszłą niedzielę, 24 września, XXV Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo;
 • na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Suma dożynkowa o godz. 11.00.
 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Spotkanie w Raciborzu odbędzie się w sobotę, 7 października, w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie około 13.30.
 1. W sobotę, 7.10. odbędzie się 25. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjazd z Raciborza spod Caritasu przy ul. Kozielskiej 65 o godz. 6.30. Koszt przejazdu 40 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w biurze Rejonu Racibórz, tel. 32 414 05 32.
 1. W sobotę, 14 października, odbędzie się 2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: „Idźmy i głośmy Jezusa z Maryją, naszą Matką”. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W imieniu diecezjalnego moderatora Róż Różańcowych serdecznie zapraszamy.

10. Diecezja opolska jako jedna z 22 granicznych diecezji w Polsce weźmie udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej «Różaniec do granic». Odbędzie się ona 7 października w 13 kościołach diecezji, m.in. w Pietrowicach Wielkich (kościół św. Krzyża), Pietraszynie, Samborowicach i Chałupkach. Informacje: www.rozaniecdogranic.pl