1. Dziś przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Suma dożynkowa o godz. 11.00;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • wolontariat „Młodzi dla Kamerunu” zaprasza na „Spotkanie z Afryką”. Od 15.00 przy kościele NSPJ w Raciborzu Koronka i spotkania z gośćmi, występy zespołów. O godz. 19.00 film o Janie Pawle II „Szukałem Was” i spotkanie z Autorem. Dochód z akcji przeznaczony będzie na budowę kolejnej szkoły w Kamerunie;
 • o godz. 16.00 w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni odbędzie się IV Spotkanie Rodzinne „Im bliżej Boga tym bliżej siebie”. Zapraszamy do udziału!
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W środę po Mszy św. spotkanie modlitewne w salce przy plebanii.
 1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Zapraszam do wspólnej modlitwy: dzieci, młodzież Gimnazjalną i uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.
 1. W przyszłą niedzielę, 1 października, XXVI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne spotkanie formacyjne dla rejonu Racibórz, które odbędzie się w czwartek, 5 października, o godz. 17.30 w Studziennej w naszym kościele. W programie: o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. i braterskie spotkanie przy stole w salce przy plebanii. Członków Bractwa i chętnych zapraszamy!
 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Spotkanie w Raciborzu odbędzie się w sobotę, 7 października, w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie około 13.30. W tym dniu również Pielgrzymka Caritas do Trzebnicy. Wyjazd z Raciborza o godz. 6.30.
 1. Diecezja opolska, jako jedna z 22 granicznych diecezji w Polsce, weźmie udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej «Różaniec do granic». Odbędzie się ona w sobotę, 7 października w 13 kościołach diecezji: w Gościcach, w Jasienicy Górnej, w Głuchołazach, w Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku-Lesie, w Racławicach Śląskich, w Opawicy, w Wiechowicach, w Branicach (kościół Wniebowzięcia NMP), w Dzierżysławiu, w Pietrowicach Wielkich (kościół Świętego Krzyża), w Pietraszynie, w Samborowicach i w Chałupkach. Spotkania modlitewne we wszystkich kościołach rozpoczną się o godz. 10.30 a zakończą ok. 16.00. W programie: konferencja, Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, przerwa na herbatę oraz modlitwa różańcowa (cztery części) w miejscach przygranicznych. Więcej na: www.rozaniecdogranic.pl.
 1. W sobotę, 14 października, odbędzie się 2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W imieniu diecezjalnego moderatora Róż Różańcowych serdecznie zapraszamy.
 1. Dyrektor Ośrodka „Skowronek” w Głuchołazach, ks. Bartłomiej Krajewski zaprasza do skorzystania z promocyjnej oferty pobytów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych w Ośrodku w zimie. Oferta wywieszona jest w gablotkach.