1. Dziś przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • dziś również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W środę zapraszam na wieczór filmowy do salki przy plebanii. Obejrzymy film fabularny pt. Młody Mesjasz. To opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem?
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne spotkanie formacyjne dla rejonu Racibórz, które odbędzie się w czwartek, 5 października, o godz. 17.30 w Studziennej w naszym kościele. W programie: o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. i braterskie spotkanie przy stole w salce przy plebanii. Członków Bractwa i chętnych zapraszamy! W związku z tym, nie będzie w czwartek Mszy św. rano, tylko o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca (o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych, Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00 z racji spotkania Bractwa św. Józefa), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.00, nabożeństwo różańcowe oraz Msza św. m.in. zbiorowa). W I sobotę o godz. 6.30 Msza św. o nawrócenie grzeszników i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych w tym tygodniu nie będzie.
 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Spotkanie w Raciborzu odbędzie się w sobotę, 7 października, w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie około 13.30. W tym dniu również Pielgrzymka Caritas do Trzebnicy. Wyjazd z Raciborza o godz. 6.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 8 października, XXVII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na zakup opału celem ogrzania kościoła, plebanii i salki parafialnej w okresie jesienno-zimowym;
 • przeżywać będziemy Dzień Papieski – przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia;
 • o godz. 10.00 Msza św. m.in. w intencji Róż różańcowych naszej parafii.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Anna Paskuda z Raciborza oraz Franciszek Restel z Kuźni Raciborskiej (zapowiedź I).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:
 • śp. Henryka LASAK, który przeżył 82 lata, mieszkał przy ul. Sobieskiego 35;
 • śp. Franciszkę LIBOWSKĄ, lat 80, zam. DPS Krzanowice (wcześniej ul. Kręta 5).

Polecajmy tych Zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 1. W sobotę, 14 października, odbędzie się 2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W imieniu diecezjalnego moderatora Róż Różańcowych zapraszamy do udziału.
 1. Dyrektor Ośrodka „Skowronek” w Głuchołazach, ks. Bartłomiej Krajewski zaprasza do skorzystania z promocyjnej oferty pobytów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych w Ośrodku w zimie. Oferta wywieszona jest w gablotkach.