1. Dziś przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • zapraszam na nabożeństwo popołudniowe o godz. 14.30;
 • o godz. 19.00 w kaplicy pod kościołem NSPJ w ramach Wieczoru Filmowego projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci”. Inspiracją do filmu była fotografia, na której ranny amerykański żołnierz w zakrwawionej ręce wznosi różaniec. Autorka zdjęcia ginie trzy lata później. Film szuka odpowiedzi na pytania czy krucjata różańcowa może zmieniać losy narodów i historii.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Podczas piątkowej Mszy św. szkolnej, 24.11., przyjmiemy kandydatów do grona ministrantów naszej parafii.
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.: we wtorek i w sobotę rano o godz. 6.30 oraz w niedzielę o godz. 7.30.
 1. Apel o pomoc dla Szymonka. Szymon jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przyszedł na świat 06.10.2011 r., zmaga się z ciężką wadą serca: dwuujściowa prawa komora, ubytek przegrody międzykomorowej, małpozycja naczyń, hypoplastyczny łuk aorty, koarktacja aorty, sinica, umiarkowana niedomykalność zastawki mitralnej, ciężka niedomykalność zastawki trójdzielnej, pojedyńcza komora z przerośniętą mięśniówką obu komór. Leczenie wady jest bardzo skomplikowane. Szymon przeszedł już cztery operacje kardiochirurgiczne, w najbliższej przyszłości czekają go kolejne poważne operacje. Jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych: kardiologicznej, neurologicznej, okulistycznej, chirurgicznej i logopedycznej. Stale przyjmuje dużą ilość lekarstw. Mimo wielu przeciwności losu jest pogodnym i szczęśliwym dzieckiem. Poprzez pojawienie się kolejnych wad, Szymon otrzymał dyskwalifikację do leczenia w Polsce. Szansę na operację dostał w prywatnej klinice w Niemczech – w Münster. Odbędzie się ona na początku 2018 roku. Rodzice proszą o pomoc. Zbiórka przy kościele na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 listopada.
 1. W dniach 24-26 listopada w Diecezjalnym Ośrodku Wypoczynkowym „Rybak” w Głębinowie odbędą się rekolekcje dla członków Bractwa św. Józefa. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej: www.bractwoswjozefa.pl
 1. W przyszłą niedzielę, 26.11., przypada ostatnia Niedziela Roku Kościelnego, 34. Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przy kościele po Mszach św. zbiórka do puszek na operację Szymonka z Kietrza;
 • suma o godz. 10.00 m.in. w intencji Róż różańcowych mężczyzn naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo do Chrystusa Króla.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Grecji w dniach od 1 do 10 czerwca 2018 roku. Szczegółowy plan: Pielgrzymka do GRECJI_2018