1. Dziś przypada ostatnia Niedziela Roku Kościelnego – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii i na rzecz remontu katedry w Opolu;
 • dziś po Mszach św. przy kościele odbędzie się zbiórka na operację w Niemczech dla 6-letniego Szymona z Kietrza, który zmaga się z ciężką wadą serca. Szymon przeszedł już cztery operacje kardiochirurgiczne, w najbliższej przyszłości czekają go kolejne. Mimo wielu przeciwności losu, jest to pogodny i szczęśliwy chłopiec. Dziecko otrzymało dyskwalifikację do leczenia w Polsce, a szansę na operację ma w prywatnej klinice w Münster. Rodzice proszą o wsparcie;
 • suma o godz. 10.00 m.in. w intencji Róż różańcowych mężczyzn naszej parafii;
 • zapraszam na nabożeństwo popołudniowe do Chrystusa Króla o godz. 14.30, po nim – spotkanie dla nowych ministrantów (przyjętych do grona LSO podczas piątkowej Mszy św. szkolnej) i ich rodziców w salce przy plebanii o godz. 1500;
 • w imieniu ks. Artura z parafii Matki Bożej w Raciborzu, zapraszamy na Spotkanie rodzinne o godz. 16.00 do klasztoru Annuntiata (szczegóły na plakacie).
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W tym tygodniu jest wolna intencja Mszy św. we wtorek o godz. 6.30.
 1. W czwartek, 30.11., na plebanii o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek (od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty, o godz. 18.00 Msza św. m.in. zbiorowa) oraz I sobota miesiąca (o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z medytacją). Odwiedziny chorych będą przed świętami Bożego Narodzenia.
 1. W przyszłą niedzielę, 3.12., przypada I Niedziela Adwentu:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz kurii i WMSD w Opolu;
 • odbędzie się również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla kobiet – rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie około 13.30. Siostry zapraszają do udziału. (Skupienie dla mężczyzn będzie miało miejsce w III Niedzielę Adwentu – 17 grudnia);
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców;
 • o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Towarzyszyć jej będzie motto: „Ducha nie gaście!”. Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego i zielonoświątkowego, Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.
 1. W drugą niedzielę Adwentu, 10 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
 1. Caritas Diecezji Opolskiej rozpoczął przygotowania do 24 edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze z Wigilijnego Dzieła przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci, które zorganizują Parafialne Zespoły Caritas w ramach konkursu na wyobraźnię miłosierdzia. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła składamy ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą.
 1. Zbliża się czas kupowania świątecznych prezentów. Zachęcam do włączenia się w różne akcje niesienia pomocy, np. poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl. Możemy również wesprzeć inicjatywę naszej szkoły poprzez pomoc dla rodziny Pana Cezarego (54 l.), który samotnie wychowuje Oliwię (15 l.) oraz Oskara (13 l.). Do środy, 6.12., możemy przynosić środki czystości, żywność, pomoce szkolne, itp. rzeczy. do zakrystii lub do sekretariatu szkoły w Studziennej.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek naszego Parafianina, śp. Eryka ZACZYK, lat 88, który mieszkał przy ul. H. Pobożnego 23. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…