1. Dziś przypada I Niedziela Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i WMSD w Opolu;
 • Bóg zapłać również za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla kobiet – rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie około 13.30. Siostry zapraszają do udziału;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców;
 • o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Towarzyszyć jej będzie motto: „Ducha nie gaście!”. Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji do wspólnej modlitwy.
 1. Tydzień temu odbyła się zbiórka na operację w Niemczech dla 6-letniego Szymona z Kietrza, który zmaga się z ciężką wadą serca. Rodzice składają serdeczne podziękowania za wsparcie, które wyniosło 3.780 zł.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W poniedziałek przypada Barbórka – wszystkich naszych parafialnych Górników i Górników-Emerytów gorąco i serdecznie zapraszam na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00, a po Mszy – na spotkanie barbórkowe do salki przy plebanii!
 1. Od poniedziałku rozpoczynamy RORATY (poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00). W tym roku „bohaterem” Rorat będzie św. Józef. Tradycyjnie do tematyki Rorat będą nawiązywały wieczorne audycje w Radio Doxa. Zachęcam do słuchania.
 1. W środę, 6.12., wspomnienie św. Mikołaja – zapraszam dzieci i młodzież na spotkanie z nim w kościele po Mszy św. Dorosłych zapraszam po Mszy w środę do salki przy plebanii na wzruszający i inspirujący film pt. Cuda z Nieba (105 min.). Przypominam, że do środy możemy wesprzeć inicjatywę naszej szkoły w ramach projektu szlachetna paczka, pomagając rodzinie Pana Cezarego (54 l.), który samotnie wychowuje Oliwię (15 l.) oraz Oskara (13 l.): możemy przynosić środki czystości, żywność, pomoce szkolne, itp. rzeczy dla tych potrzebujących ludzi.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlić się będziemy o nowe powołania podczas porannej Mszy św. roratniej o godz. 6.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 10.12., przypada II Niedziela Adwentu:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz parafii;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla rodzin – rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie około 15.00. Gościem specjalnym będzie dr Wanda Półtawska, która w ramach projektu Rodzina gwarantem bezpieczeństwa wygłosi konferencję na temat „Miłość w działaniu. Jedność w wychowywaniu dzieci”. Dzień wcześniej – w sobotę, 9 grudnia, w OPOLU (Centrum Wystawienniczo-Kongresowe) w ramach tego samego projektu odbędzie się festiwal Strefa Chwały. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. ks. bp Andrzej Czaja, ks. Józef Krawiec, Monika i Marcin Gomółkowie, Radosław Pazura, Paulina Guzik i Teresa Paskuda. W ramach spotkania odbędą się: Eucharystia, adoracja, panele dyskusyjne, spotkania z psychologami, psychoterapeutami, pedagogami, koncerty. Wstęp wolny.  Zapewniona będzie opieka dla dzieci – zapraszamy całe rodziny. Szczegóły tych spotkań są podane na plakatach w gablotkach;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe;
 • z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będziemy przeżywać w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
 1. Caritas Diecezji Opolskiej rozpoczął przygotowania do 24 edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze z Wigilijnego Dzieła przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci, które zorganizują Parafialne Zespoły Caritas w ramach konkursu na wyobraźnię miłosierdzia. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła składamy ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą.
 1. Kapituła medalu im. Ks. Prałata Stefana Pieczki serdecznie zaprasza na Koncert Leopolda Twardowskiego, podczas którego odbędzie się wręczenie medali im. Ks. Prałata Stefana Pieczki „UNITAS IN VERITATE” (Jedność w prawdzie) w poniedziałek, 11 grudnia, godz. 18.30 w RCK, ul. Chopina 21. Wstęp wolny.
 1. Zbliża się czas kupowania świątecznych prezentów. Zachęcam do włączenia się w różne akcje niesienia pomocy, np. poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl.
 1. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Opolskiej organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei. Punkty przygotowań zlokalizowane są w Opolu i Raciborzu przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy!
 1. Rozpoczęły się adwentowe spotkania formacyjne w rejonach dla członków Bractwa św. Józefa. Spotkanie dla rejonu Racibórz odbędzie się z czwartek, 14 grudnia, o godz. 18.30 w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.