1. Dziś przypada II Niedziela Adwentu:
 • z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii;
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii oraz na Kościół na Wschodzie;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • zapraszamy do klasztoru Annuntiata na skupienie adwentowe dla rodzin w godz. od 9.30 do 15.00. Gościem specjalnym będzie dr Wanda Półtawska, która w ramach projektu Rodzina gwarantem bezpieczeństwa wygłosi konferencję na temat „Miłość w działaniu. Jedność w wychowywaniu dzieci”;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo adwentowe.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. 2. Przypominam o wpłatach na pielgrzymkę do Grecji: należy wpłacić w grudniu 500 zł. Na czerwcową pielgrzymkę do Grecji zapisało się 40 osób. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany – mamy 5 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 1. Zapraszam w tym tygodniu na RORATY: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00.
 1. Kapituła medalu im. Ks. Prałata Stefana Pieczki serdecznie zaprasza na Koncert Leopolda Twardowskiego, podczas którego odbędzie się wręczenie medali im. Ks. Prałata Stefana Pieczki „UNITAS IN VERITATE” (Jedność w prawdzie) w poniedziałek, 11 grudnia, godz. 18.30 w RCK, ul. Chopina 21. Wstęp wolny. Medale otrzymają m.in.: Siostra Mira Piasek SSSpS, ks. prof. dr hab. Helmut Sobeczko i pośmiertnie ks. prof. dr hab. Alojzy Marcol.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć inicjatywę naszej studzieńskiej szkoły w ramach projektu szlachetna paczka, pomagając rodzinie Pana Cezarego, który samotnie wychowuje dwoje dzieci. Bóg zapłać za Waszą życzliwość!
 1. W zakrystii są dostępne świece Caritas – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (12 zł za dużą i 5 zł za małą) oraz opłatki na stół wigilijny (5 zł).
 1. W tym tygodniu jest jeszcze wolna intencja Mszy św. w czwartek o godz. 6.30.
 1. Zapraszamy na adwentowe spotkanie formacyjne dla członków Bractwa św. Józefa, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 grudnia, o godz. 18.30 w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.
 1. W sobotę, 16 grudnia, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne ZSP 4 oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Studzienna zapraszają na Kiermasz Świąteczny od godz. 16.00 do 19.30 na salę LKS Studzienna. Podczas wspólnej biesiady wraz z występami dzieci ZSP 4, będzie możliwość zakupu: moczki i pierników świątecznych, stroików i drobnych upominków, opłatków i domowych wypieków.
 1. W przyszłą niedzielę, 17.12., przypada III Niedziela Adwentu:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Stowarzyszenie Studzienna zaprasza po Mszach św. na Kiermasz Świąteczny, podczas którego odbędzie się sprzedaż żywych choinek i świątecznych wypieków;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe;
 • biskup Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w o godz. 14.00 w katedrze opolskiej;
 • w kaplicy pod kościołem NSPJ w Raciborzu o godz. 19.00 zapraszamy na ostatni w tym roku wieczór filmowy. Wyświetlony zostanie dokumentalny film „Matteo” o niezwykłym zakonniku, który pełnił posługę egzorcysty.
 1. Instytut Myśli Schumanna zaprasza Parafian do włączenia się w projekt „Wigilia bez granic”. Chodzi w nim o zaproszenie studentów cudzoziemców lub pracujących obcokrajowców do naszych domów na wieczerzę wigilijną, do zajęcia symbolicznego, pustego miejsca przy stole wigilijnym. Aby się dowiedzieć, w jaki sposób można dać w ten sposób innym przykład chrześcijańskiej miłości, należy zajrzeć na stronę internetową: www.wigiliabezgranic.com